Мейнстрим (Mainstream) – це термін, що використовується для визначення вектору розвитку зацікавленості населення у певній сфері культури, мистецтва, або іншої життєдіяльності. Саме слово «МЕЙНСТРИМ» прийшло до нас з англійської мови, де воно буквально означає: «Головна течія».
Що таке МЕЙНСТРИМ – поняття та визначення простими словами.
Простими словами, Мейнстрим — це термін, яким заведено називати популярний напрямок в якій-небудь сфері.
Іншими словами, можна сказати, що мейнстрим — це певна популярна і масова тенденція або тренд.
Застосування слова Мейнстрим.
Спочатку цей термін застосовувався в мистецтві: літературі та музиці. Але, з часом, його почали використовувати для опису популярних течій в науковій, політичній, соціальній, розважальній та інших областях. Так, зараз практично будь-яка сфера життєдіяльності має свої власні мейнстрими, які існують певний період часу, а потім згасають — перестаючи бути мейнстримом.
Наприклад, кілька років тому, мейнстримом був вейпінг. По суті, це була маленька революція у споживанні нікотину. Люди масово переходили з вживання класичних сигарет на паріння. Зараз даний ажіотаж зник, і паріння як таке перестало бути мейнстримом. Звісно, що індустрія та культура вейпінгу продовжує розвиватися, але це вже не викликає такого ажіотажу, та не створює бурхливих інформаційних приводів.
Ще одним прикладом мейнстриму, можна назвати моду на «селфі» або фотографування їжі. В такому випадку, можна сказати, що «Селфі», все ще залишається мейнстримом, у всякому випадки на дату написання цієї статті.
Приклади мейнстриму з різних областей:
- Котики в інтернеті (Інтернет та соціальні мережі);
- Аутсорсинг та коворкінг (Бізнес);
- Популярні телесеріали та кінофраншизи (Кіно і ТБ);
- Традиційні та екзотичні релігії (Сфера духовності);
- Науково популярна література та манга (Література);
- Криптовалюта — біткойн (Інтернет, бізнес, технології, фінанси);
- Політичні погляди (Політика);
- Крафтове пиво (Напої);
- Воркаут (Спорт та здоров’я);
- Кейтеринг (Проведення святкових подій);
- Ведення блогів та стрімів (Інтернет діяльність);
- Відеоігри у стилі Королівська Битва (Сфера розваг);
- Вуса, бороди, зачіски (Барбершопи);
- Хіпстерський стиль одягу (Мода);
- Халяльна та Кошерна кухня (Їжа).
Підсумок.
У підсумку, можна зробити висновок, що слово «мейнстрим», не несе у своєму визначенні чогось нового або унікального. По суті, його легко можна замінити такими синонімами як: популярність або тренд. Але, слід зазначити, що формулювання виразу з використанням слова «мейнстрим», в деякому сенсі само по собі є мейнстримом, оскільки цей вислів виглядає більш свіжим, сучасним, популярним або модним.