Стрім (Stream) – це процес потокової передачі даних через інтернет. Як правило, у якості переданих даних використовуються відео або аудіо розважального, навчального або інформаційного характеру. Досить часто, відео стрім супроводжується інтерактивністю і збором донатів.
Простими словами, Стрім — це пряма трансляція відео або аудіо через інтернет. Своєю чергою стріми можуть ділитися на дві категорії: ті, які йдуть цієї миті, і ті, які є записом. Крім технічного визначення, можна сказати, що Стрім, або стрімінг — це певний формат подачі контенту глядачам. Як правило, формат стріму допускає наявність якого-небудь чіткого сценарію, і будується в залежності від розвитку подій. Досить часто на стрімі присутній елемент живого спілкування між ведучим і глядачами. Наприклад, люди які проводять стрім ігор, можуть радитися з глядачами як вчинити в тій чи іншій ситуації під час проходження гри.
Крім подачі розважального контенту, стріми часто використовуються в освітніх цілях, до таких можна зарахувати різні вебінари та майстер-класи.
Як напевно стало зрозуміло зі сказаного вище, Стрімер — це сленговий термін, яким називають людину, що веде потокову трансляцію (Стрім). В україномовному інтернеті, стрімером заведено називати представників чоловічої статі, для жіночої використовується термін — Стрімерша.
Популярність цьому формату подачі контенту, скоріш за все принесло саме відсутність якихось рамок і високих вимог до створення трансляції. За великим рахунком, для успіху, стрімеру необхідно володіти лише харизмою і вибрати цікаву для глядачів тематику. З технічної точки зору, для ведення більш-менш якісного стріму, не потрібна якась дорога техніка, хоча її наявність значно підвищує комфортабельність перегляду.
Ще однією незаперечною перевагою стрімів, є той факт, що це відмінний спосіб проводити час спілкуючись з друзями та фоловерами. Крім цього, якщо ваші стріми користуються популярністю і збирають величезну аудиторію, то такий вид діяльності можна зробити своєю повноцінною роботою.
Якщо говорити про заробіток на стрімах, то способів монетизувати свою діяльність існує величезна безліч, і їх умовно можна розділити на кілька категорій:
В цьому випадку рекламодавці оплачують покази рекламних блоків під час стріму. Оплата може бути, як за кількість переглядів, так і за конкретні кліки по оголошеннях. Так працюють сервіси типу YouTube і Twitch. До цього виду монетизації можна зарахувати і приватні домовленості про рекламу продуктів або послуг. Наприклад, хтось може попросити прорекламувати якийсь гаджет, а комусь потрібно прорекламувати свій канал.
Іноді стрімери можуть заробляти на тому, що виконують якісь дії за певну плату. Наприклад, під час стріму, поставити якусь пісню, або розповісти віршик. Тут вже в хід йде фантазія.
Донати – це добровільні внески, “подарунки, подяки” від глядачів. Іноді стрімери збирають подібні пожертвування на покупку чогось дорогого і потрібного для подальшого ведення стрімів. Іноді, донати – це основне джерело доходів.