Контент – це термін яким заведено називати наповнення (склад) певного інформаційного ресурсу. Зазвичай дане слово використовується у сфері інтернет-ресурсів і під його характеристику підпадають: текстові та відео матеріали, аудіо записи чи зображення.
Простими словами, Контент – це будь-які матеріали які розміщені на сайті: аудіо, відео, тексти, картинки. У більш широкому розумінні, словом «контент», можна також називати наповнення книг, телевізійних та радіо передач, фільмів та комп’ютерних ігор.
В першу чергу весь контент поділяється на дві категорії, це:
Унікальний контент – це матеріал що містить унікальне та корисне змістове навантаження і не зустрічається у точно такій формі в мережі Інтернет.
Уявіть, що ви чудово розбираєтесь у тому, як доглядати за акваріумними рибками та розводити їх. Користуючись власним досвідом, ви можете написати корисну статтю у якій опишете власні методи, лайфхаки та висновки. Саме через те, що дана стаття буде базуватися безпосередньо на вашому особистому досвіді, вона буде унікальною, так не буде копією вже існуючого в інтернеті матеріалу. Подібний вид контенту в інтернеті рахується найбільш цінним і як правило завжди захищається копірайтом.
Неунікальний контент – це матеріали які в точній або трохи зміненій формі зустрічаються на багатьох ресурсах в мережі. Це може бути просто скопійований матеріал або дещо видозмінений. Як правило такий контент не є чимось цінним з точки зору пошукових машин, і його релевантність буде значно нижчою ніж в унікального.
Копірайт – це ефективні унікальні тексти. Вони спеціально оптимізовані під конкретні пошукові запити та є надзвичайно важливим інструментом для залучення необхідного цільового трафіку. До таких текстів можна віднести: пресрелізи, новини, статті та інші унікальні матеріали. Подібний вид контенту є найбільш цінним як з точки зору пошукових машин, так і користувачів.
Рерайт – це текст написаний беручи за основу якусь готову унікальну статтю. Простими словами, можна сказати, що рерайт – це переписаний іншими словами текст. Насправді у цьому немає нічого поганого, тому що, іноді буває так, що у формі рерайту матеріал може подобатися користувачам більше ніж оригінал. Тут вся справа в подачі, та літературній майстерності «автора». З точки зору пошукових машин, такі тексти мають значно меншу цінність ніж унікальні, але іноді надзвичайно якісні рерайти, можуть займати значно вищі місця у пошуковій видачі (хоча це може залежати від багатьох інших факторів).
Продаючі тексти – це спеціальні тексти написані з урахуванням різноманітних психологічних тригерів, які спонукають людину виконати певну дію (купити щось, підписатись на щось та інше). Подібні тексти є надзвичайно ефективними з точки зору маркетингу, оскільки вони безпосередньо впливають на конверсію. Певною мірою, продаючі тексти можна віднести до копірайту, але при їх створенні потрібно використовувати більш глибокі знання маркетингу та психології. Як правило, ціна на подібні тексти значно вища ніж на решту, але вони себе виправдовують.