Кешбек (Cashback) – це термін, що використовується у сфері інтернет комерції та банківській справі для позначення спеціальних бонусних програм по поверненню частини грошових коштів клієнту, при здійсненні тих чи інших покупок. Саме слово Кешбек, прийшло до нас з англійської мови, і буквально означає – «Повернення грошей».
Що таке КЕШБЕК – поняття, визначення простими словами.
Простими словами, Кешбек – це спеціальні умови, пропоновані клієнтові банком або Кешбек сервісом, суть яких полягає в поверненні частини витрачених на покупку грошей. Іншими словами, можна сказати, що кешбек – це спосіб економії грошей при покупках тих чи інших послуг. Як правило, відсоток повернення грошей не дуже великий (1% – 10%), але за умови регулярних покупок, подібна бонусна програма дозволяє значно економити кошти.
Останнім часом, з широким розвитком інтернет комерції, таке явище як «cashback» стало практично буденним, і здійснювати покупки в інтернет-магазинах не використовуючи функцію повернення грошей, як мінімум дивно. Особливо якщо враховувати той факт, що від клієнта практично не потрібно ніяких складних дій.
Види Кешбека.
Зараз існує два основних види Кешбека, які постійно на слуху, і просто заповнюють собою інформаційне поле інтернет-користувача, це:
- Кешбек по банківських картках;
- Кешбек сервіси для покупок в інтернет-магазинах.
А тепер розглянемо трохи ближче, що з себе представляють ці види повернення грошових коштів.
Кешбек по банківських картах.
Суть даної програми полягає в тому, що клієнту банку надається спеціальна платіжна картка з функцією повернення частини витрачених грошей. Залежно від банку, і умов бонусної програми, функція кешбек може діяти, як стосовно всіх покупок за допомогою карти, так і тільки щодо певних груп товарів або торгових мереж. В середньому відсоток повернення по банківських картах коливається в районі від 0.5% до 5%. Бувають звичайно і набагато значніші цифри, але там не завжди, все так однозначно. Як правило, відсотки типу 10 або 25, прив’язані до певних товарів в конкретних мережах, з якими тісно співпрацює банк.
Зарахування Кешбек по банківських картах, як правило, відбувається в кінці встановленого банком періоду. Це може бути в кінці місяця або в кінці року (варіації бувають різні, все залежить від конкретного банку). Сума повернення може зараховуватись як на основний картковий рахунок, так і на спеціальний бонусний рахунок.
Ну, щодо цього питання, то тут все дуже просто. Річ у тому, що коли магазини продають щось, використовуючи безготівковий розрахунок, вони платять банку певний відсоток у вигляді комісії за використання платіжної системи. Саме в цей відсоток і закладається та знижка, яку банк може дозволити собі повернути клієнту у вигляді Кешбека. Хоча насправді, варіантів взаємодії банків з ритейлерами існує величезна безліч, і нам не завжди важливо, як вони отримують свій прибуток.
Крім усього іншого, система Кешбека дозволяє банкам залучати нових клієнтів і підвищувати лояльність вже наявних. У свою чергу, це призводить до того, що клієнти частіше використовують платіжні карти конкретного банку, і в підсумку прибуток банку збільшується внаслідок кількості транзакцій.
У підсумку, про банківські картки з Кешбеком можна сказати наступне:
Само собою, ними потрібно користуватися. У всякому разі, сучасній людині потрібна платіжна карта для здійснення покупок в інтернеті або звичайному магазині, так чому б не вибрати ту, що допомагає економити частину грошей. Але, будьте пильні та не кидайтеся на великі відсотки. На наше переконання, краще вибирати більш надійний банк з меншими відсотками, ніж той, який запропонує смачні умови і лопне через умовний рік. Загалом, думайте і підходите до питання відповідально.
Кешбек сервіси для покупок в інтернет-магазинах.
Кешбек-сервіси – це ще одна можливість економії на покупках через інтернет. Концепція даної програми повернення коштів полягає в тому, що інтернет-магазини замість того, щоб вкладати кошти в дорогі рекламні компанії, надають Кешбек сервісів значні знижки (або переводять певну суму грошей, тут все залежить від внутрішніх схем взаємодії). У свою чергу, дані сервіси залучають за своїм посиланням покупців в інтернет-магазини. При здійсненні покупки, Кешбек-сервіс отримує відсоток від продажу, і частиною цих грошей ділиться з покупцем, якого він привів в магазин. Таким чином, покупець отримує назад частину коштів, витрачених на покупку. Схема досить проста і фінансово вигідна для всіх учасників ланцюжка купівлі продажу.
Як правило, відсоток Кешбека, який можна отримати, використовуючи подібні сервіси становить від 1% до 10% в залежності від магазину в якому ви збираєтеся купувати товар. Також існують різні акційні пропозиції та розпродажі, під час дії яких, відсоток може досягати до 20 або вище. Але, тут слід бути обережними, оскільки, на ринку подібних послуг існують і ті, хто заманюють людей високими відсотками, і не виплачують кошти під різними приводами.
Зарахування кешбеку, як правило, відбувається не відразу після покупки. Сервіс очікує підтвердження продажу від інтернет-магазину, це може тривати від одного дня до місяця. Якщо все добре, сервіс перераховує гроші клієнту на його картку або на внутрішній гаманець (в залежності від сервісу).
У підсумку, про Кешбек-сервісіи:
якщо Ви часто купуєте товари в інтернеті, то не використовувати Кешбек- сервіси – це просто нерозумно. Заощаджені гроші, надалі можна пустити ще одну покупку або просто радіти отриманій знижці. Тим більше, що за фактом ви нічого не втрачаєте, використовуючи дану схему. У гіршому випадку, ви просто придбаєте товар по його звичайній ціні.
Зареєструватися у перевіреному кешбек сервісі, який ми успішно використовуємо вже багато років, можна клікнувши на це посилання – LetyShops.
Як працює Кешбек і як ним користуватися?
Схема придбання товарів з функцією Кешбек дуже проста. По суті, ось що Вам потрібно зробити:
- Вибираємо сервіс, через який будемо купувати товар і отримувати кешбек;
- Проходимо реєстрацію на сайті сервісу (деякі сервіси можуть запропонувати вам встановити свій плагін для браузера, що дозволить економити час і дізнаватися відсоток Кешбек в певному магазині, не заходячи на сайт сервісу);
- Вибираємо на сайті сервісу той магазин, в якому будемо купувати (активуємо кешбек і переходимо в сам магазин);
- Вибираємо потрібний нам товар;
- Оплачуємо товар платіжною карткою (номер карти, дата і CVV);
- Усе. Очікуємо доставлення товару і зарахування Кешбеку (на карту або на гаманець в особистому кабінеті сервісу).
Підсумок.
На замітку: Можна скористатися для оплати товару карткою з Кешбеком, і якщо умови даної карти дозволяють отримувати «cashback» в даному магазині, то ви отримаєте ще додаткову економію. А якщо використовувати функції повернення грошей в Чорну п’ятницю, то тоді можна отримати максимальний профіт від покупок.