Ритейл (Retail) – це запозичене з англійської мови слово, яке служить для визначення процесу продажу продукції або послуг кінцевим споживачам. Відповідно Ритейлер – це той, хто бере участь у даному процесі продажів у якості продавця.
Що таке РИТЕЙЛ та РИТЕЙЛЕР – поняття, визначення простими словами.
Простими словами, Ритейл — це популярне слово у сучасних бізнес колах, яке всього-на-всього означає роздрібну торгівлю. Іншими словами, можна сказати, що практично всі магазини, лотки, ринки, супермаркети, і торгові центри — це частина ритейлу. Оскільки саме вони безпосередньо взаємодіють з покупцями. І саме у них цей покупець купує потрібний йому продукт. До речі, в інтернеті досить часто можна зустріти запитання типу: Як правильно писати: Ритейл, Рітейл чи Ретейл? Так ось, українською мовою, правильно буде — Ритейл, та відповідно похідна від нього — Ритейлер.
Хто такий Ритейлер?
Ритейлер — це роздрібний торговець, який здійснює продаж товару або послуг споживачеві. Простими словами, можна сказати, що ритейлер — це остання ланка в ланцюжку доставляння товару від виробника до покупця. Слід зазначити, що розмір торгової точки, фактично не має значення. Це означає, що ритейлером можна назвати як невеличкий продуктовий магазин або лоток біля будинку, так і величезний супермаркет. Більш того, під дане визначення підпадають також люди, які займаються продажами, не маючи певного локального розташування торгової точки. Це різні представники мережевого маркетингу та комівояжери.
Що таке ринок ритейлу?
Якщо говорити про ринок ритейлу в цілому, то потрібно зазначити, що це величезна і найважливіша частина економіки будь-якої країни. Крім того, що ритейлери виконують свою функцію прямих продажів, це також величезний сектор бізнесу, в якому зайняті колосальні трудові ресурси. Простими словами, можна сказати, що ритейл охоплює практично всі сфери бізнесу: малий бізнес, середній та великий бізнес.
Своєю чергою, ринок ритейлу або роздрібних продажів можна поділити на чотири основні сегменти, або категорії.
Основні категорії ритейлу:
- Довговічні товари. Це товари які не втрачають своїх властивостей тривалий час або можуть бути використані протягом відносно тривалого періоду часу. Це можуть бути: меблі, прилади, автомобілі, сантехніка і так далі.
- Товари щоденного використання і витратні матеріали. До таких речей належать: одяг, взуття, предмети туалету і косметика.
- Продукти харчування. М’ясо, хліб, масло, сир, крупа і так далі.
- Мистецтво. До цієї категорії відносяться товари, пов’язані з різними аспектами мистецтва: картини, книги, музичні інструменти і так далі.
Як працює ринок ритейлу?
Як правило, ланцюжок роздрібних постачань складається з таких пунктів, як:
- Виробник, який виготовляє продукцію;
- Гуртовики або дистриб’ютори, які купують товар безпосередньо у виробників;
- Роздрібні торговці, які купують товари у гуртовиків, а потім продають їх споживачам.
На кожному кроці у ланцюжку є маржа прибутку, вбудована в покупку. Виробники розраховують свою вартість виготовлення продукту, а потім додають відсоток прибутку, з яким продають його гуртовикам. Гуртовики роблять те ж саме, додаючи відсоток прибутку до того, що вони заплатили за продукт. Далі вже роздрібні торговці додають свою власну маржу прибутку до вартості продукту, перш ніж продавати його кінцевому користувачу.
У цифрах це може виглядати наступним чином. Продукт, який коштує до прикладу 1 долар, може бути проданий гуртовикам за 2 долари. Гуртовики купують його за 2 долари, а потім продають його роздрібним торговцям за 4 долари. А потім, ритейлери, купують його за 4 долари та продають покупцям за 8 доларів.
Ось таким чином працює схема постачань і продажів продуктів в якій всі у ланцюжку мають свою частку. Так що, коли ви дивитеся на ціну того чи іншого продукту у своєму магазині, то потрібно розуміти, що в неї включена ще безліч надбавок, які виникають по дорозі до магазинної полиці.
2 Comments
“…українською мовою, вірно буде – Ритейл”.
Якщо вже зайшло про грамотність, то треба не “вірно”, а – правильно. Вірно служать Батьківщині, обраній справі, вірно кохають дружину. А правильно розв’язують задачу, пишуть слова і речення, поводяться в суспільстві. Будьмо бездоганними! : – ))
Дякую) Виправив.