Тригер – це термін, що використовується для визначення певного явища чи предмета, який запускає подію чи механізм. Само по собі, слово тригер прийшло до нас з англійської мови – (trigger), де воно буквально означає «спусковий гачок». Слід зазначити, що дане поняття має досить широке поширення та використовується у багатьох областях життєдіяльності людини: в психології, маркетингу, схемотехніці, медицині, популярній культурі та в молодіжному сленгу.
Простими словами, Тригер – це певна подія або предмет, при спрацьовуванні якого, починає відбуватися дія безпосередньо або побічно пов’язана з ним. Для простоти розуміння, найкраще звернутися до зброї і безпосередньо до спускового гачка. Так ось, тригер (в загальному розумінні) це і є спусковий гачок. Натискання на нього, приводить у рух механізм зброї та відбувається постріл. За аналогією, можна навести безліч прикладів з інших областей. Так, наприклад, тригером, казусом беллі, для початку війни може послужити вбивство однією країною, лідера іншої. Або, якщо ще простіше, тригером для люті, може послужити ситуація, де один з візаві, у суперечці образить батьків іншого (погодьтеся, це досить поширений тригер).
У психології, тригерами заведено називати певні стимули, які здатні викликати у людини неконтрольовану реакцію, будь то агресія, паніка, страх, флешбек і так далі. Для простоти розуміння, це можна уявити собі, як умовний «перемикач» в голові, який при впливі на нього подразника, перемикається, і людина робить певну дію. Певною мірою (дуже віддалено) можна сказати, що тригери схожі з умовними рефлексами: якщо відбувається подія «X», то піддослідний робить/відчуває «Y». Але, слід розуміти, що тригери, дуже індивідуальні, і те, що викличе в однієї людини певні спогади або занепокоєння, абсолютно байдуже буде сприйнято іншою.
У більшості випадків, вони виникають у людей, що пережили певні трагічні або просто хвилюючі події. Фахівці вважають, що самі тривожні та травматичні спогади, наш мозок «зберігає» окремо від звичайних, та використовує їх як засіб попередження про загрози. Також мозок формує міцний зв’язок між цими «поганими/занадто емоційними» спогадами, і зовнішніми фізичними подразниками: візуальними образами, звуками, запахами та смаками. Таким чином, він створює ряд тригерів, при активації яких, ми будемо реагувати на них в залежності від того, з яким спогадом пов’язаний даний «перемикач».
Найпоширенішими емоціями є:
Що стосується маркетингу, то далеко не секрет, що мистецтво продавати, дуже тісно пов’язане з психологією людини. І маркетологи дуже трепетно ставляться до вивчення всіляких слабостей людської психіки, завдяки яким, можна успішно продавати товари. Можливо, ви навіть не замислювалися над цим, але ви вже напевно, десятки або навіть сотні разів купували товари під впливом цих самих тригерів.
Так ось, в маркетингу, Тригер – це спеціальна активна «замануха/хитрість» покликана підштовхнути потенційного клієнта до здійснення покупки.
Як ви вже зрозуміли, подібних хитрощів у маркетологів безліч. Вони націлені на всі наші почуття та емоції: жадібність, цікавість, прагнення бути першим, «ощадливість» і так далі. Все для вас улюблені, ви головне – купуйте.