Гомофобія — це страх, неприязнь до осіб, які мають нетрадиційну статеву орієнтацію. Також це сильний страх перед тим, що сексуальність суб’єкта страху має нетрадиційний нахил.
Простими словами, Гомофобія — це страх і агресія, спрямовані на людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією. Пояснюється практично в кожному випадку тим, що людина боїться сама поміняти свою орієнтацію, або відчуває певні сумніви у своїй орієнтації. Нерозуміння цього переживання і страх виливаються в злість, спрямовану на будь-які прояви гомосексуалізму.
Науці відомо дуже багато страхів, іноді нестандартних і дивовижних. Частина слова «фобія» в перекладі означає «страх». Це почуття страху або стійкого неприйняття якоїсь ситуації, в багатьох випадках неможливо пояснити, та складно без сторонньої професійної допомоги контролювати.
Серед великого списку фобій, гомофобія — відоме поняття, але не кожна людина розуміє, що це означає насправді. Поширена думка про те, що люди просто бояться і погано ставляться до гомосексуалізму у всіх його проявах. Все не так просто.
Гомофобія – не просто ненависть до гомосексуалізму, це страх самому поміняти свою орієнтацію, боязнь того, що, є причини думати, що ця людина особисто відноситься до сексуальних меншин. Зазвичай таке відчуття виникає, коли людина починає помічати за собою незвичайні бажання або фантазії, пов’язані з гомосексуальністю. Настає внутрішній страх від того, що з’явилися сумніви в особистій орієнтації в традиційному її розумінні.
Багато з тих, хто виступає сильним противником гомофобії, агресивно поводиться стосовно сексуальних меншин, пояснюють свою поведінку тим, що їхнє ставлення пов’язано з нормами, прийнятими в суспільстві та мораллю.
Більшість відмовляються називати своє негативне ставлення фобією, мотивуючи це тим, що вони не бояться, страху немає, а просто неприйняття. Насправді можливий і такий варіант. Важливо просто переконатися, що це дійсно просто негативні думки, пов’язані з якимись моральними нормами, особистими упередженнями, а не страх перед власними бажаннями чи фантазіями. В такому випадку складно провести межу між хворобою, негативним ставленням або прихованої хворобою, коли людина агресивно налаштована через страх.
У будь-якому випадку, кожна фобія, яка виражається страхом, необґрунтованою агресією — привід розібратися в собі. Проте необов’язково, щоб гомофоб був гомосексуалістом, є різниця.
Будь-яка фобія — це хвороба. Страх, який неможливо контролювати, складно або не можна пояснити – привід звернутися до фахівця, щоб знайти коріння проблеми і позбутися від психічного розладу. По суті, жити без фобій — набагато простіше.
Складно сказати, чим є в цьому випадку гомофобія. По суті, це хвороба, але оскільки багато людей сприймають поняття по-іншому і в цілому розуміння гомофобії сильно відрізняється у кожної людини, то складно знайти грань, де цей стан — психічний розлад, а де — негативне ставлення.
Якщо людина починає сумніватися в сексуальній орієнтації та в результаті відбувається камінг-аут – добровільне, відкрите прийняття нової орієнтації, нового способу життя, то очевидно і гомофобії немає. Якщо власні бажання лякають і викликають сильний дискомфорт, людина стає агресивною і не приймає себе, мова йде про хворобу.
Якщо гомосексуалізм – це процес, який не можна звернути, зупинити, то гомофобія – це хвороба яка лікується.
Гомосексуалізм з’являється через гени, а фобія — через меми. Мем — це стійка, нав’язлива ідея. Її можна успадкувати. Наприклад, дитина мріє бути схожою на батьків, і якщо глава сімейства, батько – ксенофоб, то син буде ненавидіти іноземців, щоб бути схожим на батька. Якщо батько сексист — дитина не стане сприймати трансгендерів, людей, чия стать відрізняється, те ж саме з гомофобією. Ці ідеї можуть проявитися не відразу, а в більш дорослому віці і будуть говорити не про те, що людина сумнівається у власній орієнтації, а про те, що вона залежить від нав’язливих ідей, отриманих у спадок.
Якщо дитина скопіювала поведінку батьків і стала гомофобом – це зрозуміло, але звідки це неприйняття з’явилося у батьків? Завжди є якась причина появи хвороби, якщо це не вплив мемів, які не спадковість, то в чому тоді причина, варто розібратися.
Як правило, гомофоб — це чоловік. Але не звичайний чоловік в традиційному розумінні, а той, який відчуває певні проблеми:
Щодо третьої причини, варто відзначити два нюанси. По-перше, такі чоловіки, які цікавляться в’язницями, дискримінують тільки пасивних учасників, тому що є страх бути на їх місці. До активних учасників претензій немає. По-друге, ці чоловіки представляють відносини гомосексуалістів не як акт любові, злагоди, а сприймають їх, як біль, приниження, застосування сили. Це не означає, що представник карцерної культури був в подібному закладі особисто, так може позначатися вплив оточення.
Ця хвороба викликає дуже багато обговорень на різних рівнях: культура, мораль, релігія, політика і так далі. Але варто лікуватися від забобонів і дивитися на факти: