Чайлдфрі (Childfree) – це термін, яким заведено називати рух, ідеологію або субкультуру, пов’язану з добровільним і усвідомленим небажанням заводити дітей. Само по собі, слово «Чайлдфрі», прийшло до нас з англійської мови, і є ідіомою, яку дослівно можна перекласти як: «Вільний від дітей».
Простими словами, Чайлдфрі – це соціальний рух, суть якого полягає в тому, що люди добровільно, ґрунтуючись на внутрішніх переконаннях відмовляються заводити дітей з тих чи інших причин. Що стосується безпосередньо терміну «childfree», то він виник відносно недавно, десь у 1970-х роках в США (тоді власне і зародився даний рух). Його придумали для того, щоб відрізняти людей, які просто не бажають заводити дітей, від тих, хто їх не може завести за станом здоров’я.
Якщо говорити про те, чому деякі люди вибирають для себе шлях «Чайлдфрі», то в першу чергу слід відзначити, що їх умовно можна поділити на дві основні групи, це:
Виходячи з цього, можна зробити висновок, що стосовно перших (Реджекторів), ситуація досить проста. Вони не заводять дітей, оскільки вони їх просто не люблять. Можливо це й на краще. Відносно других (Аффексьонадо), то тут ситуація набагато цікавіша. До цієї категорії потрапляють люди, які роблять вибір на користь чайлдфрі, керуючись масою різних причин, від елементарного егоїзму до економічного прагматизму або страху.
На дане питання, неможливо дати певну та однозначну відповідь, оскільки, це дуже умовна і досить велика тема. Як на користь чайлдфрі, так і проти даної позиції можна знайти масу доказів. Так, наприклад, противники даного руху постійно дорікають чайлдфрі в тому, що через них ми вимираємо як вид. Але, це далеко не так. Прихильників цієї ідеології не так вже й багато, а населення Землі постійно і неухильно зростає. На захист позиції чайлдфрі, можна привести довід, що якщо люди не люблять дітей, або не здатні забезпечити їм нормальне дитинство, то навіщо тоді їх заводити.
У підсумку, можна зробити висновок, що чайлдфрі – це не добре і не погано. Це нормально. Це особистий вибір кожної людини. На дворі 21-те століття, і пора вже залишити всі стереотипи та догми там, де їм і місце, а саме в минулому. Люди самі в праві вирішувати, як їм керувати власним життям.