Фашизм — це тоталітарна форма правління, популярна між 1919 і 1945 роками, але стала табу після Голокосту та поразки держав осі у 1945 році.
Перш ніж приступити до розбору того, чим насправді є фашизм, слід розібратися в тій плутанині яка існує навколо вживання та розуміння даного терміну.
Безумовно, вираз «фашизм» чи «фашист» практично у всіх людей викликає негативні емоції, але, на жаль, в більшості випадків дане слово використовується як невірне тлумачення контексту. Простими словами це означає, що люди найчастіше використовують дане слово, не знаючи його істинного значення.
What is fascism and who are fascists? Read this article in English.
Найголовнішою помилкою, є той факт, що фашизм часто плутають з нацизмом та вважають його синонімом білої влади. Хоча багато «не білих» і расово змішаних країн, свого часу мали фашистські уряди, включаючи Бразилію, Мексику, Японію та Заїр. Таким чином, слід проводити певні паралелі між фашизмом та нацизмом. Останній був в основному концепцією гітлерівської Німеччини, яка прагнула саме до расової чистоти, Італійський фашизм робив наголос саме на націю.
Саме слово «фашизм», походить від італійського слова «fascio», що буквально означає зв’язку або союз. В Італії символом даного режиму служив пучок стрижнів, прив’язаних навколо сокири, що символізувало солідарність та силу держави.
У своєму первинному значенні, «фашизм» відносився до італійських фашистів при правлінні Беніто Муссоліні. Авторитетним документом на цю тему є «Доктрина фашизму», яка з’явилася як запис для цього терміну в італійській енциклопедії, опублікованій в 1932 році. Автором даного документа був вказаний сам Муссоліні, хоча справжнім та найбільш імовірним автором є філософ Джованні Джентіле. Саме він допоміг Муссоліні сформулювати свою політичну філософію.
У всякому разі, дана політична система та ідеологія є забороненою в усьому світі, з огляду на ті страшні наслідки, з якими зіткнувся світ під час Другої світової війни.