Продакт плейсмент (Product placement) – це рекламний метод просування товарів і послуг компанії, за допомогою нетрадиційної рекламної техніки, зазвичай за допомогою фільмів, телепередач, відеоігор або радіо.
Що таке ПРОДАКТ ПЛЕЙСМЕНТ — поняття, визначення простими словами.
Простими словами, Продакт плейсмент — це рекламна техніка, яка полягає в тому, щоб помістити рекламний продукт або згадку про нього в популярний медіа-контент з великою кількістю глядачів чи слухачів.
Це означає, що коли ви бачите, як головний герой фільму втамовує свою спрагу вживаючи «Pepsi», то це означає, що компанія «PepsiCo» заплатила творцям фільму за те, щоб даний персонаж пив саме їх содову.
Своєю чергою, подібний вид реклами є дуже вигідним як для рекламодавців, так і для тих, хто розміщує подібну рекламу. Річ у тім, що вартість подібної рекламної акції дуже висока. Відомі випадки, коли кіностудії окупали свої витрати на виробництво фільму, ще до його прем’єри. І все це було можливо завдяки вставкам рекламних продуктів у свій фільм. Само собою, що велика кількість або неорганічно вставлена реклама не йде у плюс фільму, але фінансова вигода часто переважує здоровий глузд.
Для рекламодавців, такий вид просування продуктів хоч і є дуже витратним, але його ефективність досить виправдана. Вся річ у тому, що підсвідомо люди люблять наслідувати своїх кумирів, і якщо подібний персонаж використовує або нахвалює якийсь продукт, то попит на нього обов’язково зросте.
Види продакт плейсменту.
До основних видів подібної реклами можна віднести наступні методики просування продута:
- Продукт безпосередньо використовується. До даного методу відносяться рекламні ходи, при яких персонаж безпосередньо взаємодіє з рекламованим продуктом. Наприклад, у фільмі «Перевізник», продакт плейсментом виступає автомобіль «AUDI», на якому власне і пересувається головний герой.
- Продукт чітко видно, але його не використовують. З цим методом все досить просто і зрозуміло.
- Рекламований продукт може знаходиться на столі, за яким сидять персонажі. Вони його не використовують, але його чітко видно.
- Усна згадка. До даного типу відноситься ситуація, коли хтось із персонажів чітко згадує рекламований продукт в діалозі.
- Музика. В цьому випадку, в медіапродукті може грати музичний трек групи, яку потрібно просунути.
- Контекст. В такому випадку, рекламований продукт або послуга органічно вписується в панораму. Наприклад, це може бути плакат біля якого проходить персонаж, або в місті можна виявити підозріло велику кількість автомобілів певної марки.
Продакт плейсмент приклади.
Оскільки подібний вид реклами найчастіше зустрічається у кіно та відеоіграх, тому і приклади візьмемо з них.
Продакт плейсмент в кіно:
Трансформери — рекламний продукт: автомобіль Chevrolet.
Вигнанець — рекламний продукт: пошта FedEx.
Продакт плейсмент в іграх:
Гра Dead Rising 2 – рекламний продукт: журнал Playboy.
Гра Super Mario Maker – рекламний продукт: автомобіль Mercedes-Benz.