Воркшоп – це семінар, тривала інтерактивна зустріч або освітня сесія, яка передбачає об’єднання людей з певною метою, призначена для досягнення спеціалізованого результату та є гнучким і ефективним форматом навчання, розвитку, управління змінами, створення команди та розв’язання проблем, а також практично будь-яких організаційних завдань.
Що таке ВОРКШОП – поняття, визначення простими словами.
Простими словами Воркшоп – це захід, який дає учасникам практичний досвід роботи з предметом та є способом обміну ідеями, об’єднання людей або наближення до досягнення освітніх чи бізнес-цілей.
Воркшопи зазвичай якимось чином структуровані з використанням суміші презентацій та практичною спільною роботою. Теми воркшопів часто належать до певної галузі чи ніші. Слухачі беруть участь у воркшопах, щоб набути нових навичок або спеціальних знань, які вони можуть застосувати у своєму повсякденному житті або професії.
Синоніми слова Воркшоп: семінар, майстер-клас, майстерня.
Особливості воркшопів.
Воркшопи поєднують у собі
- навчання,
- розвиток,
- командоутворення,
- спілкування,
- мотивацію,
- планування.
Участь та залучення персоналу компанії або учнів збільшує почуття причетності та розширення можливостей, а також сприяє розвитку організацій та окремих осіб.
Коли воркшопи ефективні у бізнесі?
Воркшопи ефективні в управлінні змінами та досягненні покращень, особливо у створенні
- ініціатив,
- планів,
- процесів,
- дій
для досягнення конкретних ділових та організаційних цілей.
Воркшопи також відмінно підходять для
- подолання бар’єрів,
- покращення комунікації всередині та за межами відділів,
- інтеграції співробітників після придбання чи злиття.
Воркшопи особливо ефективні у розвиток управління відносинами з клієнтами. Найкращим і найбільш конструктивним форматом мотиваційного тімбілдингу є саме воркшоп або, ще краще, серія воркшопів, присвячених ключовим пріоритетам людей та сфер особистої відповідальності / особистих інтересів, які сильно перетинатимуться з цілями бізнесу та відомства.
Воркшопи можна поєднувати з регулярними щомісячними зборами команди. Приголомшливий прогрес у мотивації та продуктивності можна досягти всього за 90 хвилин воркшопу на місяць.
Воркшопи також дуже ефективні для навчання. Вони сприяють залученню до матеріалу більше, ніж звичайні навчальні курси, оскільки вони обов’язково припускають активну участь.
У чому цінність воркшопів?
Заходи воркшопів цінні, тому що вони дозволяють учасникам набувати нових навичок та працювати над досягненням своїх цілей. Це може включати сертифікаційні курси або унікальні мережеві можливості. Воркшопи також надають можливість розділити більші заходи (віртуальні або живі) на дрібніші з більш практичними та інтерактивними заняттями.
Воркшоп та тренінг: відмінності.
Одна з основних відмінностей воркшопу від тренінгу в тому, що
- воркшоп – це збори людей одного рівня знань для спільного обговорення теми, тоді як
- у тренінгу беруть участь ведучі й ті, кому представляють матеріал.
Тренінг часто включає елементи, подібні до тих, які притаманні воркшопу (наприклад, вправи), але основна мета тренінгу – довести всіх присутніх до деякого базового рівня знань. Воркшопи починаються з припущення, що всі присутні вже знаходяться на однаковому рівні знань і не потребують додаткового навчання з певної теми, перш ніж зможуть зробити свій ефективний внесок у її обговорення.
Формат воркшопів.
Існує безліч варіацій формату воркшопу. Ось один з них:
- Перед сесією семінару визначте, узгодивши шляхом консультації з командою завдання, яке необхідно вирішити.
- Також важливо визначити цілі семінару з урахуванням «зрілості», досвіду та розвитку команди.
- Погодьте рівень свободи та відповідальності учасників воркшопу.
- Встановіть відповідну дату та місце для зустрічі та обговоріть порядок денний з усними поясненнями / запевненнями, якщо необхідно.
- На початку воркшопу уявіть ціль і хід процесу, дайте відповідь на запитання. (5 хвилин)
- Обговоріть ідеї та можливості з усією групою (найкраще на фліпчарті); Ви можете використовувати мозковий штурм. (10-20 хвилин)
- Розділіть групу на пари або трійки та попросіть їх розробити загалом дії / ініціативи / плани для досягнення узгодженої мети / завдання. (20-30 хвилин)
- Попросіть групи представити свої ідеї, проаналізуйте та похваліть позитивні аспекти в кожній з них та м’яко узгодьте області, які можна було б покращити / доопрацювати. (максимум 5 хвилин на групу)
- Дайте завдання групам або окремим особам доопрацювати загальні плани до чітких цілей під час воркшопу або після нього, щоб передати їх менеджеру.
- Спостерігайте, тренуйте, заохочуйте, підтримуйте ідеї для майбутніх предметів воркшопу та покращення процесу.
Типи воркшопів.
При розробці воркшопу часто корисно використовувати різні види діяльності, які будуть відповідати потребам його учасників, враховуючи різні стилі навчання для забезпечення повноцінного досвіду навчання. Ось типи воркшопів, засновані на моделі експериментального навчання та стилів навчання Девіда Колба (1984):
- Рефлексивний воркшоп. Рефлексивний воркшоп використовується для уловлювання мотивації, уяви та енергії аудиторії. У цьому типі воркшопів домінують вправи, які спонукають учасників семінару оглядатися на свою особисту або професійну поведінку таким чином, щоб підготувати їх до нового навчання та змін. Рефлексія часто використовується на початку семінару або під час переходу від однієї теми до іншої. Щоб організувати рефлексивне заняття, важливо визначити минулий досвід, над яким ви хочете поміркувати, і зробити це цікаво, щоб його можна було пов’язати з темою воркшопу. Проста та адаптована вправа для роздумів – попросити учасників розбитись на пари й коротко відповісти на питання про їхній минулий досвід, пов’язаний з цією темою.
- Воркшоп засвоєння та концептуалізації. Цей тип воркшопу використовується для надання учасникам семінару нової інформації. У ньому часто надають зовнішню інформацію у формі теорій, даних та фактів або можуть інформувати групу про себе чи інших осіб. Цей захід також спонукає учасників семінару застосовувати аналізовані концепції у своєму житті. Щоб розробити асимілюючу та концептуальну діяльність на воркшопі, необхідно визначитися зі змістом, який найважливіше викладати, та подати його у динамічній та зрозумілій формі. Демонстрації, анкети та короткі лекції часто використовуються для заохочення асиміляції на семінарах.
- Воркшоп експериментування та практики. Експериментування та практика спонукають учасників використовувати отримані знання на практиці. Такий тип воркшопів дає учасникам можливість попрактикуватися та виявити нові форми поведінки та навички. Воркшоп може надати учасникам безпечне середовище, в якому вони можуть випробувати нові речі, перш ніж застосовувати їх на практиці в реальному світі. Щоб розробити експериментальні завдання, важливо визначити конкретні навички, які ви хочете, щоб учасники придбали, та надати способи, які дозволяють практикувати ці навички. Рольові ігри зазвичай використовуються як експерименти на воркшопах експериментування та практики.
- Воркшоп планування дій із застосування. Планування дій із застосування дає стимул для впровадження та використання нового навчання поза контекстом воркшопу. Заходи щодо планування підготують учасників до навчання та збільшать ймовірність їх передачі. Ці дії часто використовуються наприкінці семінару або коли фокус семінару збирається зміститися з однієї теми на іншу. При розробці заходів щодо планування важливо визначити способи спонукати учасників зазирнути у майбутнє та визначити конкретні способи застосування нових знань на практиці. Один зі способів зробити це – попросити кожного учасника заповнити план дій після завершення воркшопу.
Стандартизовані та нестандартні воркшопи.
Всі воркшопи можна розділити на дві великі категорії:
- Стандартизовані
- Нестандартні.
Стандартизовані воркшопи зазвичай надають знання, які є фундаментальними для більшості співробітників або учнів. Зміст стандартизований. Стандартні матеріали семінару надаються організаторами та повинні використовуватися, як зазначено у навчальному плані. Матеріали не можуть бути змінені або додані без попереднього узгодження. Роздаткові матеріали також стандартизовані та розповсюджуються серед слухачів семінару.
Не стандартизований контент може бути змінений відповідно до потреб конкретної групи слухачів. Матеріали для нестандартних воркшопів чи майстер-класів розробляє тренер.
Кількість учасників воркшопів.
У воркшопах зазвичай бере участь головний тренер чи фасилітатор, який працює з групою людей, щоб розробити послідовність презентацій, спланувати спільні дії та гарантувати, що семінар приведе до бажаного результату.
На воркшопах особлива увага приділяється практичній взаємодії. Очікується, що всі учасники воркшопів будуть робити внесок в обговорення питань, тому воркшопи – це заняття у невеликих групах. Вони не повинні мати таку кількість учасників, щоб хтось був витіснений або не зміг взяти участь в обговоренні. Встановлений ліміт для цього становить 30 осіб, але для більшості семінарів, ймовірно, буде корисним обмеження у 20 або навіть 10 осіб.
Що таке воркшоп в ігровій індустрії?
У маленькій квартирі на заході Лондона понад чотири десятиліття тому було засновано компанію, в якій троє друзів (Джон Пік, Ян Лівінгстон та Стів Джексон) почали створювати свої власні настільні ігри з дерева та випускати ігровий інформаційний бюлетень. Вони продавали настільні ігри та журнал для фанатів поштою. Назва компанії – Games Workshop, тобто Воркшоп ігор. Тепер Games Workshop коштує більше, ніж Marks & Spencer та Asos, і більш прибуткова, ніж Google.
Компанія є світовим лідером у галузі настільних мініатюрних ігор. Це найшвидше зростаючий сегмент світового ринку нецифрових ігор.
Компанія стала на ноги, коли американський творець Dungeons & Dragons попросив їх стати першим дистриб’ютором рольової гри у Великій Британії.
Перший магазин Games Workshop відкрився в Хаммерсміті в 1978 році та почав виготовляти мініатюрні моделі для варгеймів.
У компанії 523 магазини по всьому світу, де фанати можуть навчитися створювати та розфарбовувати моделі або грати в ігри.