Кіберпонеділок – це перший понеділок після свята Дня Подяки в Сполучених Штатах Америки, що є найбільшим днем онлайн-шопінгу в році та надає ритейлерам широкі можливості для продажів.
Простими словами Кіберпонеділок – це великий цілодобовий онлайн-захід з покупок, який проходить у перший робочий понеділок після Дня подяки в Америці (тобто наприкінці листопада або на початку грудня). Попри те, що цей день має коріння у Сполучених Штатах, компанії з усього світу тепер проводять маркетингові кампанії до Кіберпонеділка.
2021 року Кіберпонеділок випадає на 29 листопада.
Ця подія спочатку створювалася компаніями для того, щоб спонукати людей купувати онлайн і тепер часто розглядається як продовження розпродажів у Чорну п’ятницю. В останні роки це стало величезною подією для онлайн-шопінгу, коли продавці знижують ціни та пропонують величезні знижки на низку різних товарів. Це дає покупцям хорошу можливість запастися подарунками за зниженими цінами напередодні Різдва.
Якщо Чорна п’ятниця не задовольнила вашу потяг до покупок, то Кіберпонеділок обов’язково принесе вам величезне задоволення! Кіберпонеділок став початком повноцінного Кібертижня, адже багато інтернет-магазинів продовжують онлайн-пропозиції до кінця тижня, а не лише у понеділок. Іншими словами, Кіберпонеділок перетворився на цілий тиждень цікавих пропозицій, у тому числі безкоштовних пропозицій щодо доставки, розпродажів, кешбеків, промокодів та багато іншого. Купуйте смартфони, ювелірні вироби, одяг та багато іншого зі значними знижками!
Попри зростаюче значення Кіберпонеділка, деякі споживачі все ще плутаються між поняттями «Кіберпонеділок» та «Чорна п’ятниця».
Ці дві події, які знаходяться так близько одна до одної, є вирішальним подвійним ударом для ритейлерів та центральним елементом сезону різдвяних покупок. Але
Багато споживачів з нетерпінням очікують, які ж пропозиції будуть для них вигідними у ці два дні, перш ніж купувати дорогі товари до свят.
Термін «Чорна п’ятниця» було запущено ще у 1950-х роках, тоді як поняття «Кіберпонеділок» виникло зовсім недавно. Цей маркетинговий термін було запущено ще 2005 року для позначення понеділка після Чорної п’ятниці, коли люди продовжували купувати товари, але вже в Інтернеті, після того, як повернулися на роботу після свята.
Багато кмітливих ритейлерів користуються «сезоном продажів Чорної п’ятниці» (який зазвичай починається приблизно у вівторок), щоб з’ясувати, які пропозиції та рекламні акції працюють, і використовують ці ідеї для оптимізації своїх продажів у Кіберпонеділок. Замінюючи непопулярні пропозиції на пропозиції, які мають великий попит, підприємства можуть робити й те, й інше, збільшуючи прибуток і задовольняючи своїх клієнтів. Це чудова можливість для роздрібних продавців очистити свої складські запаси та зібрати корисні дані під час підготовки до різдвяного розпродажу.
У Сполучених Штатах, День Подяки знаменує неофіційний початок дивовижного сезону великих святкових покупок. Оскільки федеральне свято припадає на останній четвер, більшість роботодавців також надають своїм співробітникам вихідний наступної п’ятниці. В результаті багато роздрібних торговців намагалися скористатися перевагою одночасної доступності значної частини працюючих клієнтів, пропонуючи розпродаж «лише на один день», щоб розпочати сезон святкових продажів.
Перенесемося у 2005 рік. З бурхливим зростанням Інтернету та електронної комерції у 90-х роках деякі компанії зосередилися на моделі, заснованій лише на електронній комерції (наприклад, eBay та Amazon).
Тоді й народилася ідея “Кіберпонеділка”. Цей термін був запроваджений Національною федерацією роздрібної торгівлі як відповідь електронної комерції на «Чорну п’ятницю», дозволяючи покупцям знаходити подарунки, які вони не могли придбати у «Чорну п’ятницю», за цінами, які вони можуть знайти лише в Інтернеті.
Отже, перший Кіберпонеділок дебютував у 2005 році та був запущений із наміром просувати онлайн-торгівлю (яка на той час все ще була відносно нішевою). З того часу інтернет-магазини стрімко зростали, і Кіберпонеділок зростав разом із ними у геометричній прогресії. Якщо
Це показує, наскільки швидко Кіберпонеділок зарекомендував себе як один із найважливіших днів у роздрібному році, і, схоже, у наступні роки він зростатиме. Очікується, що у 2021 році святкові онлайн-продажі у всьому світі досягнуть рекордних 1,2 трильйона доларів. А оскільки пандемія зміщує переваги у бік покупок в Інтернеті, Кіберпонеділок буде навіть більшою подією, ніж Чорна п’ятниця. Незалежно від того, чи є у вас звичайний магазин та вебсайт або продаєте виключно в Інтернеті, впровадження стратегії Кіберпонеділка має вирішальне значення для збільшення продажів у святковий сезон.
Для багатьох компаній, зима не надто інтенсивна щодо продажів. Використання такої акції, як Кіберпонеділок, може допомогти досягти бізнес-цілей на кінець року та дати такий необхідний імпульс у повільний діловий сезон.
Кіберпонеділок став важливою віхою для бізнесу у різдвяний сезон, коли
Багато хто також пропонує безкоштовну доставку, щоб спокусити більше покупців.
Зважаючи на важливість Кіберпонеділка для календаря роздрібної торгівлі та її безпосередню близькість до іншої великої події у вигляді Чорної п’ятниці, він вимагає великої підготовки від компаній, які торгують через Інтернет. Ті торгові точки, які недостатньо підготувалися до Кіберпонеділка, швидше за все, виявлять, що їхні конкуренти набувають вирішальної конкурентної переваги перед ними.
Інтернет-пошук – це місце №1, де покупці у святкові дні шукають натхнення для подарунків: 57% покупців планують робити більшу частину своїх покупок в Інтернеті.
Погана новина полягає в тому, що невеликому роздрібному продавцю важче опинитися вище у результатах пошуку Google, ніж великим роздрібним торговцям, таким як Target або Walmart, особливо якщо покупець просто шукає загальний термін, такий як «легінси».
Хороша новина полягає в тому, що ви можете зробити свій магазин помітнішим в онлайн-пошуку, додавши продукти на торгові майданчики. Згідно з аналізом Digital Commerce 360, у 2020 році на провідних онлайн-майданчиках у світі було продано на понад 2,6 трильйона доларів, що становить близько 62% світових продажів в Інтернеті.
Деякі з цих торгових майданчиків включають:
Ось декілька гарних порад:
Почніть підготовку до Кіберпонеділка на кілька днів раніше. Шукайте пропозиції на сайтах ваших улюблених магазинів та брендів. Але пам’ятайте, що не кожен товар на розпродажі принесе вам чудову знижку. Знижки в Кіберпонеділок зазвичай становлять від 20 до 40 відсотків від звичайної ціни, але ви можете знайти велику економію у деяких роздрібних продавців.
Заощадити час ви можете, порівнюючи ціни відразу з кількох сайтів. Для цього використовуйте сайти агрегатори товарів та послуг, такі як:
Якщо заздалегідь знати, де знаходяться найкращі пропозиції, ваш Кіберпонеділок стане успішнішим.
Коли ви зрозумієте, що є на ринку та за якою ціною, складіть список товарів, які хочете купити, або додайте їх до закладок. Наявність плану, що включає бюджет, найкращі місця для покупок та список покупок, також допоможе вам уникнути імпульсних покупок.
Отримати мінімально можливу ціну на товари в Інтернеті не так просто, як у магазині. Це тому, що не всі можуть побачити на товарі однакову наклейку із ціною зі знижкою. Файли cookie у вашому браузері дозволяють роздрібним продавцям відстежувати, чи ви відвідували сайт раніше і які ціни бачили. Фактично вони можуть вибрати показувати різні ціни різним людям залежно від їхньої історії переглядів. Щоб підвищити ваші шанси на отримання максимально вигідної ціни, очистіть кеш та видаліть усі файли cookie перед покупкою або робіть покупки в Інтернеті в режимі інкогніто.
Кіберпонеділок часто доступний до і після понеділка. Крім того, знижки в Кіберпонеділок нестатичні. Ви часто бачитимете сплеск нових знижок на початку дня. Почніть аналізувати ситуацію на початку дня, але періодично перевіряйте наявність нових товарів, якщо ви не змогли знайти вигідних пропозицій, на які розраховували. Також не забувайте використовувати різні купони та промокоди на знижки, ну і звичайно ж не забувайте про кешбек-сервіси та кешбеки за банківськими картками.
У Кіберпонеділку бере участь більше магазинів, ніж у Чорну п’ятницю, просто тому, що в Інтернеті легше просувати пропозиції, розпродажі, купони та промокоди.
Сотні популярних інтернет-магазинів пропонують спеціальні пропозиції в Кіберпонеділок. Не виключено, що ви обов’язково знайдете у списку своїх фаворитів.
Шукайте безліч відмінних онлайн-пропозицій Кіберпонеділка в популярних західних магазинах, де ціни набагато нижчі у порівнянні з нашими:
Також у цьому заході беруть участь практично всі великі магазини з України, Білорусі, Казахстану, Росії й так далі. Крім того, не варто забувати й про таких народних улюбленців як:
Кіберпонеділок – один із найважливіших днів у році як для інтернет-магазинів, так і для споживачів. Дуже важливо, щоб роздрібні торговці були належним чином підготовлені до сплеску попиту. Якщо вони збираються повністю отримати вигоду з заходу, їм необхідно надати як відмінні пропозиції щодо продуктів, так і інші додаткові послуги, наприклад, безкоштовну доставку.