Інвестиції – це активи, створені з метою дозволити грошам зростати.
Що таке ІНВЕСТИЦІЇ — поняття, визначення простими словами.
Простими словами Інвестиції — це купівля, здійснена за гроші, які можуть принести дохід або прибуток. Речі, які природно втрачають цінність з часом та в міру використання, не є інвестиціями.
Цілі вкладених інвестицій.
Створені інвестиції можна використовувати для різних цілей, таких як
- покриття дефіциту доходу,
- накопичення коштів для виходу на пенсію,
- виконання певних конкретних зобов’язань, таких як погашення позичок, оплата за навчання чи купівлю інших активів.
Розуміння того, що таке інвестиції і як інвестиції працюють, має вирішальне значення, оскільки іноді буває складно вибрати правильні інструменти для досягнення фінансових цілей. Знання значення інвестицій у вашому конкретному фінансовому стані дозволить вам зробити правильний вибір.
Як працюють інвестиції.
Інвестиції можуть приносити дохід двома способами.
- По-перше, якщо ви інвестуєте в актив, що продається, ви можете отримувати дохід у вигляді прибутку.
- По-друге, якщо інвестиції робляться за планом отримання прибутку, то ви отримуватимете дохід шляхом накопичення прибутку.
У цьому сенсі «що таке інвестиції» можна зрозуміти, сказавши, що всі інвестиції полягають у тому, щоб вкласти ваші заощадження в активи чи об’єкти, які стають більш цінними, ніж їхня первісна вартість, або ті, які допоможуть з часом отримати дохід.
Хто такий інвестор?
Інвестор – це фізична чи юридична особа, яка витрачає капітал для отримання доходу чи отримання прибутку.
Що таке інвестування?
Інвестування — це вкладення капіталу в очікуванні доходу чи прибутку.
З точки зору макроекономічних показників, інвестиції є значним детермінантом економічного розвитку в цілому, а також індикатором розвитку суб’єктів господарювання в мікросегменті. Інвестиції є важливим елементом будь-якої економічної політики, оскільки їх реалізація забезпечує платформу не тільки для економічного розвитку, а і є передумовою стабільності економічних та соціальних тенденцій.
Що таке індивідуальні інвестиції.
Індивідуальне (особисте) інвестування – це купівля фінансових цінних паперів чи власності з метою одержання прибутку.
Іншими словами, це спосіб потенційно збільшити наявну у вас суму грошей. Ціль полягає в тому, щоб купити фінансові продукти, також звані інвестиціями, і продати їх за вищою ціною, ніж та, яку ви спочатку заплатили.
Які основні категорії інвестицій?
Питання «що таке інвестиції» зазвичай супроводжується розумінням ваших інвестиційних цілей та визначенням, куди інвестувати. Якщо не брати до уваги інвестиції в нерухомість і такі активи, як ювелірні вироби й таке інше, коли справа доходить до різних інструментів, ще один аспект розуміння того, що таке інвестиції — це знати про різні типи інвестицій. Перший належить до пайових інвестицій, а другий тип це категорія що включає боргові інструменти. Якщо ваші інвестиційні цілі збігаються, інвестиції в акціонерний капітал можуть принести більший прибуток і нести відносно більший ризик. Хоча боргові інструменти менш ризиковані, але пропонують відносно низьку прибутковість.
Отже, є кілька основних категорій інвестицій. Кожна категорія розбивається на різні можливості, які можуть відповідати вашому фінансовому плану.
- Акції. Це частки власності будь-якої компанії. Вони допомагають вам отримувати дивіденди. Інвестиції, пов’язані з акціями, включають акції, опціони, деривативи, венчурний капітал, індексні фонди тощо.
- Облігації. Хочете знати, що означає поняття «інвестиції» з погляду облігацій? Це означає позику ваших грошей установі або уряду, за якою ви отримуєте фіксований відсоток через регулярні проміжки часу, а також номінальну вартість після закінчення терміну. Облігації – це коли ви купуєте борг, який, як очікується, буде погашено. Оскільки облігації вважаються низькоризиковими, вони, як правило, забезпечують меншу винагороду.
- Пайові інвестиційні фонди. Кошти збираються у різних інвесторів і вкладаються в облігації чи акції компанії, якими керують управителі фондами. Розуміючи, що таке інвестиції та які ваші інвестиційні цілі, ви можете вибрати фонди акцій чи позикові кошти, залежно від вашої здатності до ризику.
- ULIP або індивідуальні страхові плани – це тип інвестицій, що забезпечує як інвестиційні виплати, так і страхування життя. Частина грошей, вкладених в ULIP, виділяється для інвестицій, тобто у цьому плані частина вашої премії інвестується у різні фонди та допомагає вам отримувати дохід, пов’язаний із ринком.
Відмінності між заощадженнями та інвестуванням.
Відмінності між заощадженням та інвестуванням полягають у наступному:
- Зазвичай ви заощаджуєте гроші на традиційному банківському рахунку або просто зберігаєте їх у безпечному місці. Коли ви інвестуєте, ви купуєте продукти та зберігаєте гроші на певному інвестиційному рахунку.
- При заощадженні ваші можливості для зростання нижчі, а можуть не існувати зовсім. Інвестування допомагає подолати інфляцію – коштом зароблених відсотків – забезпечуючи високу купівельну спроможність ваших грошей.
- Заощадження зазвичай призначені для короткострокових та середньострокових цілей, тоді як інвестування краще підходить для досягнення довгострокових цілей, таких як вихід на пенсію.
Стратегії інвестування.
Існують деякі правила інвестування. Наведені нижче стратегії допоможуть скласти надійний інвестиційний план.
- Почніть інвестувати якнайшвидше. Чим більше часу ваші гроші працюватимуть на вас, тим більше у них буде можливостей для зростання.
- Намагайтеся залишатися в курсі якнайдовше. Коли ви продовжуєте інвестувати та не входите на ринки та не залишаєте їх, ви можете заробляти гроші на базі вже раніше зароблених грошей. Це складний прибуток.
- Керуйте своїми інвестиціями правильно, щоб управляти ризиками. Вкладати всі свої гроші в одне вкладення ризиковано: ви можете втратити гроші, якщо ці вкладення впадуть у ціні. Але якщо ви диверсифікуєте свої гроші за допомогою кількох вкладень грошей, ви можете знизити ризик втрати.
Що таке інвестиційний ризик?
Інвестиційний ризик – це можливість зазнати збитків у порівнянні з очікуваною прибутковістю капіталу, який ви вклали у свої інвестиції. Різні типи інвестиційних продуктів несуть різні ризики, тому, коли ви вирішуєте, у що інвестувати, ви спочатку повинні враховувати, яка ваша готовність до ризику.
Усі мають різну толерантність до ризику. Той самий принцип застосовується до інвестиційного ризику. Якщо є секрет інвестування, він полягає в тому, що вам потрібно змиритися з ризиками, а також з потенційною прибутковістю інвестицій. Потім ви можете визначити, на який ризик ви готові піти, і відповідно вибрати інвестиції, які допоможуть вам досягти своїх цілей.
Види інвестиційного ризику.
Ось кілька основних типів ризику, з якими ви можете зіткнутися під час інвестування:
Ринковий ризик.
Ринковий ризик – це можливість зазнати збитків через фактори, що впливають на загальну ефективність інвестицій на фінансовому ринку. До них відносяться зміна процентних ставок та обмінних курсів, рівень інфляції, політична нестабільність чи глобальна пандемія, яку ми спостерігали у формі COVID-19. Ці речі впливають на більшість компаній та ефективність їх акцій.
Зрештою, досить складно застрахуватися від ринкових ризиків, і навіть диверсифікація ваших інвестицій може не запобігти повній мірі впливу таких всеосяжних макроекономічних факторів.
Фінансовий ризик та бізнес-ризик.
Фінансовий ризик належить до здатності компанії керувати своїм боргом, у той час, як бізнес-ризик пов’язаний з тим, чи зможе компанія отримати від своєї діяльності достатній дохід, щоб покрити свої витрати. Ви можете допомогти знизити обидва ці інвестиційні ризики, диверсифікуючи свої вкладення.
Під час інвестування ви не можете отримати прибуток без ризику. Часто буває так, що чим нижчий потенційний ризик, який несе інвестиція, тим нижча її потенційна прибутковість; і чим вищий ризик, тим вищий можливий прибуток. Пошук хорошого балансу між максимально можливою прибутковістю та мінімально можливим ризиком буде залежати від вашої терпимості до ризику та того, як довго ви зможете утримувати свої інвестиції.
Як стати інвестором і коли починати інвестувати?
Все залежить лише від вас! Але ви повинні пам’ятати, що сила складних відсотків може справді вплинути на прибутковість ваших інвестицій, тому що раніше ви почнете інвестувати, то більше потенційних доходів ви отримаєте.
Загалом важливо пам’ятати, що кожна інвестиція пов’язана з певним рівнем ризику, і вам необхідно ретельно зважити елемент ризику та винагороди, перш ніж вибирати класи активів, які найбільше підходять для вашої толерантності до ризику та довгострокового добробуту. Немає універсальної формули інвестування.
Що таке фінансові та реальні інвестиції.
Фінансові інвестиції просто означають передачу прав від однієї сторони до іншої. Купівля акцій та державних облігацій є фінансовим вкладенням, тому що вони не включають нічого, окрім простої передачі титулів власності від однієї особи іншій. У цьому реальний капітал економіки залишається незмінним.
З іншого боку, реальні інвестиції означають створення додаткових потужностей. Наприклад, створення фабрики чи майстерні – це реальна інвестиція, що створює додатковий продуктивний потенціал а, отже, є важливим видом для економіки загалом. Саме в цьому сенсі Кейнс використав термін «інвестиції» в аналізі національного прибутку. У кейнсіанському сенсі, коли людина купує акції, облігації або цінні папери нової компанії, фінансові вкладення будуть реальними інвестиціями.
Специфіка вкладень у нерухомість.
Типи інвестицій у нерухомість:
- Інвестиції в нерухомість: житлову, офісну, комерційну, складську (чинник інфраструктури), а також землю: сільськогосподарську, лісову, спеціального призначення;
- Інвестиції в нерухомість, що приносять регулярний дохід у майбутньому, збільшують майбутню вартість нерухомості.
Тип інвестиційної поведінки інвесторів у нерухомість може бути по-різному спрямований на отримання прибутку на основі здійснених інвестицій:
- Інвестор, який є власником власності, отримує прибуток від власності внаслідок використання її здатності приносити регулярний дохід.
- Інвестор, який є власником нерухомості, отримує прибуток від власності внаслідок збільшення її вартості.
- Інвестор, що є власником майна, що використовує його властивості високої майнової привабливості як іпотечний захист при фінансуванні інших видів діяльності,
- Інвестор, що є об’єктом реалізації інвестицій у нерухомість у рамках принципу діяльності забудовника, для якого вкладення в нерухомість є формою господарської діяльності, що здійснюється.
- Інвестор набуває нерухомість у спекулятивних цілях, маючи на увазі прибуток у результаті короткострокового збільшення вартості об’єкта інвестування.
- Інвестор, який є власником нерухомості, використовує її якості, коли інвестиції в нерухомість задовольняють потреби інвестора/користувача.
Дуже важливим, навіть одним з основних факторів, що визначають привабливість інвестицій у нерухомість та впливають на інвестиційну вартість, є місце розташування, тому фактор географічного розташування може бути одним з основних факторів, що визначають прийняття інвестиційних рішень. Під місцезнаходженням розуміється як фізичне місцезнаходження нерухомості, так і її місце у соціально-економічному середовищі (економічне становище).
Державні інвестиції.
Державні інвестиції належать до державних витрат на економічну інфраструктуру, таку як аеропорти, дороги, залізниці, системи водопостачання та каналізації, комунальні електричні та газові комунікації, телекомунікації та соціальну інфраструктуру, таку як школи, лікарні та в’язниці.
Термін «державні інвестиції» також іноді використовується урядами у більш широкому розумінні для позначення витрат на людський капітал, таких як витрати на освіту та охорону здоров’я, або фінансових вкладень державних установ, таких як фонди національного добробуту. Однак у літературі з управління державними інвестиціями основна увага приділяється витратам, пов’язаним із фізичними активами.
Управління державними інвестиціями належить до способів, якими уряди керують цими інвестиційними витратами, тобто до того, як вони обирають, створюють та підтримують свої державні активи.
Іноземні / закордонні інвестиції.
Прямі іноземні інвестиції є такою формою інвестицій, за якої іноземний інвестор зберігає право власності, забезпечує контроль та управління фірмою, в яку він вклав кошти, для досягнення довгострокових інтересів. Ці інвестиції є найважливішим інструментом припливу іноземного капіталу, оскільки вони є прямим надходженням з-за кордону, тобто прямий приток капіталу в економічну систему приймаючої країни.
Прямі іноземні інвестиції як форма міжнародної мобільності капіталу роблять важливий внесок у більш ефективну діяльність в економіці. Вони забезпечують швидший вихід на міжнародний ринок і, як наслідок, підвищують рівень життя суспільства. Оцінка ефективності інвестицій є основою прийняття інвестиційних рішень з однієї країни до іншої, що призведе до поліпшення економіки. Іноземні інвестиції є ключовим фактором розвитку сучасної економіки й разом з торгівлею є найважливішим важелем впливу на підприємство, організацію виробництва, постачання товарів та послуг у глобальному масштабі.
Прямі іноземні інвестиції підтримують компанії в організації виробництва в глобальному масштабі, забезпечуючи ефективне постачання сировини, енергії, робочої сили, що вводяться, а також сприяють прибутковому розміщенню продуктів і послуг на найважливіших ринках. На основі такої діяльності компанії можуть оптимально використовувати свої переваги в технологіях, досвіді та економії за рахунок масштабу.
- Країни, що розвиваються, з високим державним боргом і несприятливою економічною ситуацією виявляють величезний інтерес до отримання якомога більшого обсягу іноземних інвестицій. Це стало особливо важливо після того, як у деякі країни перестали надходити банківські позички та різна фінансова допомога. Країни з перехідною економікою, які прагнуть інтегруватися у світову економічну систему, можуть подолати негативні економічні тенденції за допомогою міжнародного надходження капіталу.
- Розвинені країни, що зіткнулися з фінансовою кризою, також зацікавлені у залученні інвестицій, зокрема збільшення припливу іноземного капіталу, оскільки іноземні інвестиції є найважливішим елементом стратегії розвитку загалом.