Чайлдфрі (Childfree) – це термін, яким заведено називати рух, ідеологію або субкультуру, пов’язану з добровільним і усвідомленим небажанням заводити дітей. Само по собі, слово «Чайлдфрі», прийшло до нас з англійської мови, і є ідіомою, яку дослівно можна перекласти як: «Вільний від дітей».
Що таке ЧАЙЛДФРІ в молодіжному сленгу – поняття та визначення простими словами.
Простими словами, Чайлдфрі – це соціальний рух, суть якого полягає в тому, що люди добровільно, ґрунтуючись на внутрішніх переконаннях відмовляються заводити дітей з тих чи інших причин.
Що стосується безпосередньо терміну «childfree», то він виник відносно недавно, десь у 1970-х роках в США (тоді власне і зародився даний рух). Його придумали для того, щоб відрізняти людей, які просто не бажають заводити дітей, від тих, хто їх не може завести за станом здоров’я.
Чому люди роблять свій вибір на користь Чайлдфрі?
Якщо говорити про те, чому деякі люди вибирають для себе шлях «Чайлдфрі», то в першу чергу слід відзначити, що їх умовно можна поділити на дві основні групи, це:
- Реджектори – це люди, які просто не люблять дітей, і відчувають патологічну неприязнь до всього, що пов’язано з дітьми, доглядом за ними, і самого процесу дітонародження як такого.
- Аффексьонадо – це люди більш практичні. Вони не мають до дітей якоїсь особливою неприязні. Просто вони вважають, що без дітей можна вести більш яскраве і необтяжене турботами та обов’язками життя.
Виходячи з цього, можна зробити висновок, що стосовно перших (Реджекторів), ситуація досить проста. Вони не заводять дітей, оскільки вони їх просто не люблять. Можливо це й на краще. Відносно других (Аффексьонадо), то тут ситуація набагато цікавіша. До цієї категорії потрапляють люди, які роблять вибір на користь чайлдфрі, керуючись масою різних причин, від елементарного егоїзму до економічного прагматизму або страху.
Основні і найпоширеніші причини:
- Кар’єра. Багато людей вважають, що діти не дозволять їм досягти кар’єрних висот. Особливо гостро цей пункт стосується саме жінок, оскільки, саме на їхні плечі лягають всі тяготи дітонародження і подальшої турботи про дитину.
- Егоїзм, гедонізм і особиста свобода. Дана причина пов’язана з тим, що багато людей не готові міняти свій вільний і умовно безтурботний спосіб життя, на клопоти, пов’язані з вихованням дітей.
- Фінанси. Не секрет, що діти та догляд за нами, аж до отримання освіти, це дуже дорога «штука».
- Невпевненість в собі або дитячі травми. Деякі люди відмовляються заводити дітей через те, що вони нібито не зможуть стати хорошими батьками. Можливо їм не вистачає впевненості в собі, відповідальності або якихось інших особистих якостей. Також бувають випадки, коли люди не хочуть заводити дітей через те, що у них було нещасливе дитинство, і вони не бажають подібного своїй дитині.
- Страх перед світом. Деякі люди вважають, що наш світ, це занадто небезпечне і страшне місце для того, щоб заводити дитину і піддавати її подібним жахам.
Чайлдфрі, це добре чи погано?
На дане питання, неможливо дати певну та однозначну відповідь, оскільки, це дуже умовна і досить велика тема. Як на користь чайлдфрі, так і проти даної позиції можна знайти масу доказів. Так, наприклад, противники даного руху постійно дорікають чайлдфрі в тому, що через них ми вимираємо як вид. Але, це далеко не так. Прихильників цієї ідеології не так вже й багато, а населення Землі постійно і неухильно зростає. На захист позиції чайлдфрі, можна привести довід, що якщо люди не люблять дітей, або не здатні забезпечити їм нормальне дитинство, то навіщо тоді їх заводити.
У підсумку, можна зробити висновок, що чайлдфрі – це не добре і не погано. Це нормально. Це особистий вибір кожної людини. На дворі 21-те століття, і пора вже залишити всі стереотипи та догми там, де їм і місце, а саме в минулому. Люди самі в праві вирішувати, як їм керувати власним життям.