Революція — це слово, яке використовується в багатьох контекстах, але зазвичай воно призначене для опису агресивного повалення урядової структури або масової раптової зміни соціальних цінностей. Найяскравішою ознакою революції, є той факт, що в більшості випадків відбувається переворот звичних підвалин, і всі нібито звичні функції, виконуються діаметрально протилежним чином.
Що таке РЕВОЛЮЦІЯ — поняття, визначення простими словами.
Простими словами, Революція — це процес при якому суспільство незадоволене тим, що відбувається в їхній країні, зміщує уряд силовим методом, за винятком так званих «мирних» революцій. Крім революцій, пов’язаних з політичними чи соціальними аспектами існує безліч інших різновидів революцій.
Види неполітичних революцій:
- Культурна революція;
- Економічна революція;
- Сексуальна революція;
- Наукова революція;
- Промислова революція.
Етимологія (походження) слова «Революція».
Термін походить від латинського слова «revolutio», що перекладається як: переворот, перетворення чи зміна.
Причини революцій або чому вони відбуваються.
Самою основною причиною будь-якої революції, є невдоволення населення сформованим державним устроєм. Також, суспільство може бути мотивоване до здійснення перевороту:
- низьким рівнем заробітної плати;
- обмеженням свобод;
- внутрішнім державним тероризмом;
- класовою нерівністю;
- відсутністю справедливої судової системи і тому подібними утисками.
У деяких суспільствах, пригнічення може тривати сотні років, перш ніж народ вирішить діяти проти уряду. Як правило, поштовхом для початку революції, можуть послужити особливо резонансні події, які остаточно переповнюють чашу народного терпіння. Як приклад подібних резонансних та шокуючих подій, які послужили початком революції, можна привести побиття студентів співробітниками «Беркута» в Києві.
Підсумки та проблеми революції.
Якщо революція відбувається успішно, суспільство починає створювати новий політичний та соціальний лад з урахуванням потреб населення. Як правило, даний післяреволюційний процес займає тривалий період часу та вимагає масу зусиль від самого народу. Даний період, зазвичай характеризується наявністю великої кількості важких нових реформ, які апріорі важко позначаються на звичному ладі суспільства. Проте, як показує світова практика, з часом рівень життя населення підвищується, і країна вступає в епоху стрімкого розвитку.
Навіть коли революційні спроби не увінчалися успіхом, вони можуть потенційно привести до значних соціальних змін. Коли суспільство виявляє прагнення до значних соціальних змін, найчастіше, політичні еліти йдуть на поступки, щоб заспокоїти ситуацію.
До числа проблем, пов’язаних з революцією, можна віднести аспекти, пов’язані з приходом до влади нових, але не зовсім чесних політиків. Подібні особи, користуючись нестабільністю в державі та величезним кредитом народної довіри, використовують владу в особистих корисливих та корупційних цілях. Вони імітують введення реформ та створюють видимість бурхливої діяльності, але насправді, вони лише відтягують час, необхідний для особистого збагачення.
Інші революції.
Як приклад науково-технічної революції, можна привести винахід комп’ютера або розвиток Інтернету. Винаходи, подібні цим, можуть мати здатність радикально змінити суспільство, так само як будь-які політичні потрясіння. Наприклад, винахід автомобіля, змінив суспільство майже на кожному рівні, зачіпаючи багато аспектів життя людини.