Подкаст – це музична або розмовна програма, доступна у цифровому форматі для автоматичного завантаження через Інтернет. Подкастер — це людина, яка веде цю програму.
Що таке ПОДКАСТ — поняття, визначення простими словами.
Простими словами, Подкаст – це аудіоконтент, схожий на ток-шоу на радіо або електронні книги; інтернет-радіо, доступне в онлайні. Термін «подкаст» – це поєднання слів iPod та Broadcast (Трансляція).
Подкасти охоплюють будь-які теми. Вони, як правило, безкоштовні та доступні в мережі. Це означає, що будь-хто може отримати до них доступ у будь-який час, за будь-якою темою та на різних платформах, причому абсолютно безкоштовно. Подкасти доступні для безкоштовного доступу на комп’ютерах та мобільних пристроях. А все, що потрібно для створення подкастів, – це ідея, мікрофон та бажання ділитися та спілкуватися з однодумцями по всьому світу.
Сьогодні можна почути подкасти від:
- приватних осіб;
- компаній (великих і дрібних);
- радіомереж (наприклад, NPR);
- телемереж (CNN, Fox, ESPN та ін.);
- нових мереж, створених лише для подкастів (відмінний приклад – Gimlet);
- комедіантів;
- церков (наприклад, Red Rocks Church).
Немає заздалегідь визначеної довжини, формату, стилю, рівня виробництва чи чогось іншого. Подкасти можуть бути розбиті на сезони (серії), як телешоу.
Історія подкастингу.
Подкастинг як явище зародився у 2004 році, тобто лише 15 років тому як незалежний спосіб донести своє повідомлення та побудувати спільноту людей зі схожими інтересами.
Розробник програмного забезпечення Дейв Вінер та відеожокей MTV Адам Каррі відомі як хрещені батьки подкастингу. Того ж року журналіст The Guardian Бен Хаммерслі запровадив термін «подкаст». Поєднання слів iPod та Broadcast призначалося для пояснення нової хвилі аматорських інтернет-радіопередач, які можна було завантажувати з Інтернету.
З цього моменту подкастинг почав цікавити публіку, а люди почали шукати цей термін у Google. Google Trends показує, що слово «подкаст» почало набирати популярності приблизно в жовтні 2004 року, лише за кілька місяців після статті Хаммерслі.
2006 року Стів Джобс продемонстрував, як записувати подкаст за допомогою GarageBand, під час своєї щорічної конференції. А до червня 2013 Apple оголосила, що у них на iTunes було записано 1 мільярд подкастів.
Глобальне поширення смартфонів та простота налаштування прослуховування на різних платформах пояснюють зростання популярності подкастингу. Станом на січень 2020 року доступно понад 900 000 подкастів. 104 мільйони людей слухають їх хоча б раз на місяць.
Популярність подкастів зростає з кожним днем. Ви можете підписатися на них, що дозволяє легко отримувати повідомлення (через ваш улюблений додаток для подкастів), коли виходять нові випуски.
Подкаст – це аудіо чи відео?
Більшість подкастів сьогодні – це лише аудіо, хоча відеоподкасти також існують. Подкастинг виріс із потреби у фоновому контенті. Це означає щось, що може розважити вас, навчити або надихнути на тлі інших механічних занять. Наприклад, один із найпоширеніших способів слухання – у машині. Так само подкасти відмінно підходять для прослуховування в тренажерному залі, під час стрижки газону або в дорозі на роботу.
Подкастинг у цифрах.
70% людей слухають подкасти на смартфонах, а решта 30% через планшети та настільні комп’ютери. Що стосується того, де люди слухають, то 50% кажуть, що слухають удома, а решту 50% становлять ті, хто перебуває в дорозі, і ті, хто може слухати на роботі. Як і радіо, привабливість подкасту полягає в тому, що ви можете слухати, поки ви займаєтеся іншими справами, але, на відміну від радіо, вибір та час передачі програми залежить від вас.
Як слухати подкасти?
Подкасти транслюються через Інтернет та доступні через програвачі. На вашому смартфоні цей програвач буде програмою, яка або включена за замовчуванням, або доступна в магазині програм вашого телефону.
Популярні програвачі:
Apple Podcasts, Google Podcast, Stitcher, Overcast, Pocket cast, Castro, Podchaser, Castbox та TuneIn.
Після того як ви завантажили програму для програвання подкастів, ви можете висловити свій інтерес до певного подкасту, підписавшись на нього. Це означає, що ви будете попереджені про нові епізоди та (залежно від ваших індивідуальних налаштувань) ці нові епізоди автоматично завантажуватимуться на ваш телефон.
Типи / види подкастів.
Як вже стало зрозуміло з раніше прочитаного, тематик подкастів безліч, відповідно і форматів / типів подкастів існує чимало. Ось кілька основних:
Подкаст інтерв’ю.
Подкаст-інтерв’ю зазвичай включає одного або двох ведучих, які розмовляють з одним або декількома гостями у кожній серії подкасту. У цьому форматі гість надає унікальний досвід чи ідеї на задану тему або в конкретній галузі. Існує два стилі подкастів-інтерв’ю:
- Інтерв’ю з експертами: інтерв’юер зосереджується на конкретній темі, де інтерв’юйований вважається ідейним лідером. Наприклад, такий гість, як Білл Гейтс, може поділитись історіями про свій досвід підприємця у сфері високих технологій. Багато членів аудиторії слухають цей тип подкастів, щоб дізнатися більше про цю галузь або отримати інформацію, яка допоможе їм у їхній кар’єрі;
- Розважальні інтерв’ю: до подкастів такого стилю запрошують гостей поділитися цікавими історіями зі свого життя. Наприклад, Ноель Стівенсон нещодавно з’явилася як гостя на подкасті коміка Кармен Еспозіто, щоб обговорити свій досвід в індустрії розваг.
У подкастах у стилі інтерв’ю ведучому необхідні правильні навички, щоб отримувати цікаві історії. Цей формат – чудовий спосіб висловити широкий спектр думок та точок зору.
Розмовні подкасти.
Розмовні подкасти дуже схожі на традиційні радіошоу. У цьому форматі два ведучих подкасту проводять захоплюючі бесіди на певні теми. Часто візаві обговорюють актуальні новини.
Цей тип подкасту вимагає високого рівня комфорту та знайомства між ведучими. Якщо ведучі погано знають один одного або не ладнають, публіка зможе це почути. Оскільки ви не можете написати сценарій розмови (або принаймні не повинні), цей формат найкраще підходить для ведучих, які можуть імпровізувати.
Якщо ведучі мешкають у різних містах, їм знадобиться спеціальне програмне забезпечення для незалежного запису голосових доріжок, а потім для їхнього об’єднання.
Подкасти монологи.
У подкасті у стилі монологу постійно говорить один ведучий, який є експертом у певній галузі. Аудиторія дізнається про конкретну тему або отримує поінформовану думку про останні події.
Наприклад, провідний подкаст Стівен Вест відправляє слухачів у подорож з історії світової філософії. Починаючи з до сократичної філософії, Вест дає огляд основних течій філософської думки протягом століть.
Цей стиль подкасту можна застосувати до будь-якої теми, але ведучі повинні мати достатньо досвіду та знань, щоб заповнити багато епізодів.
Подкасти з розповідями та розслідуваннями.
У цьому форматі один або кілька ведучих використовують кожен епізод подкасту, щоб розповісти історію чи розділ поточної історії.
Існує безліч різних прикладів подкастів, заснованих на науково-популярній літературі. Наприклад, Ден Карліна у своїх подкастах Hardcore History створює надзвичайно добре опрацьовані мінісеріали, які проводять його слухачів через важливі періоди світової історії. Його шоу включає стільки досліджень, що на створення кожного мінісеріалу витрачаються місяці.
Подкасти за круглим столом.
Подкасти за круглим столом включають постійну або змінну групу ведучих, які коментують та обговорюють певні теми.
Такі шоу змушують слухачів відчути себе частиною приватного клубу.
Подкасти за круглим столом розподіляють робоче навантаження між кількома різними людьми. Наприклад, у подкасті Джо Баддена до колишнього репера приєднуються гості, які обговорюють хіп-хоп, спорт та новини.
Театральні подкасти.
Художні подкасти були зростаючою тенденцією багато років. Деякі театральні подкасти складаються з одного ведучого, який розповідає історію аналогічно до аудіокниги. В інших подкастах цього формату задіяний цілий склад виконавців та звукорежисерів, щоб створити більш захоплюючий досвід.
У цьому форматі ведучі подкастів прагнуть створювати вигадані світи, які розважають своїх слухачів. Щоб слухачі залишалися зацікавленими, потрібен певний рівень творчості та досвіду.
Гібридні подкасти.
Подкастер, який має досвід у певній предметній області, може вести подкаст у стилі монологу та іноді брати інтерв’ю у гостей. Так само шоу за круглим столом може розбивати кожен епізод на сегменти, включаючи монолог головного ведучого.
Ви можете вигадати формат подкасту, не схожий ні на який інший! Це одна із чудових особливостей подкастингу.