Крінж (з англ. Cringe – соромитися, ніяковіти, відчувати незручність) – це поняття яке описує все, що є огидним, не приємним, проявляє сором та обурення. Наприклад: Фу, яке крінжове відео. Дане поняття запозичили з англійської мови, де воно набуло високу популярність серед молоді та підлітків, особливо в соціальних мережах, де ним позначають сором за певні дії.
Що таке КРІНЖ — поняття, визначення простими словами.
Простими словами, Крінж — це молодіжний сленг, який описує почуття обурення та огиди. Найчастіше його можна зустріти в соціальних мережах.
Спочатку, «крінж» було словом, яке виражало сором та обурення від певних дій, фото або відео в живому колі спілкування, але з часом, здебільшого воно стало використовуватися лише в інтернеті та соціальних мережах.
Вживання даного сленгу породило ще кілька словоформ:
- Крінжовий – це жахливий, огидний, мерзенний;
- Крінжово – це огидно, погано, по-дурному, бридко;
- Крінжувати – це відчувати відразу від сторонніх чи власних вчинків.
Синоніми слова Крінж:
- Сором;
- Обурення;
- Відраза;
- Фейспалм;
- Огида;
- Ганьба;
- Мерзенність.
Досить часто дане слово можуть замінювати виразом – «іспанський сором». Його застосовують тоді, коли в певному оточенні, людина поводиться неприйнятно, по-дурному або невдало жартує, тоді від її поведінки робиться незручно вам. Психологи пояснюють це тим, що ми відчуваємо це почуття в разі невпевненості в собі. Досить поширеним прикладом крінжа (іспанського сорому) для сучасної молоді, може бути перегляд телепередач таких як «Люба ми вбиваємо дітей» або на зразок того, куди запрошували різних «фріків» та «блазнів».
Синонімів слова крінж, досить багато і серед інших молодіжних сленгових виразів, наприклад «зашквар» або «треш».
Наприклад:
- Це була крінжова / трешова / зашкварна ситуація.
- Я був (була) в крінжовом / трешовому / зашкварному стані.
Всі ці сленгові слова в тій чи іншій формі означають певну форму дискомфорту та ненормальності того, що відбувається.
Сфера застосування слова крінж:
Слово «крінж», найчастіше зустрічається в коментарях під постами, фотографіями чи відео в соціальних мережах, де воно символізує, що дана публікація не подобається користувачам, а також є огидною.
Також слово «крінж» вживають не тільки у якості іменника, а і як прикметник, а саме: «крінжове», «крінжовий».
Досить часто його можна зустріти в формі дієслова, так само як і в англійській мові. Наприклад:
Чувак, ну і відстій ти мені скинув, я реально крінжанув.
Приклади використання слова крінж в реченнях та спілкуванні:
- Це повний крінж.
- Воно занадто крінжове.
- Я просто крінжу від цього тренда.
- Фууу, це реальний крінж. Просто лайно.
- Це було досить крінжово та бридко.
Досить часто даний сленг використовують для опису не тільки самої ситуації, або якогось певного контенту, але і, для того, щоб висловити неприйнятність розміщення подібного на певних сайтах чи форумах.
Наприклад: «Знімати відео подібного змісту в сучасному світі — це ж повний крінж», або «Твій стиль у 21 столітті – крінжовий».
Іншими словами можна сказати, що автор виставив відео, що не є актуальним та потрібним, або ж його стиль не є сучасним і відрізняється від трендів 21 століття. Подібного контенту в соціальних мережах і на відео хостингах досить багато, тому можливостей, щоб покрінжувати у користувачів є вдосталь, тому й поширення даного сленгу відбувається досить активно та прогресивно.
Зараз в пошуку на сайтах можна зустріти цілі підбірки, типу:
- Крінжова пісня;
- Відео для крінжа або крінжове відео;
- Крінжовий стиль;
- Крінжова поведінка;
- Самий крінжовий кліп, і т.д.
Приклади крінжа з життя:
Найбільш популярним прикладом є російський кліп «Ібіца» за участю Кіркорова і Баскова, який був знятий у 2018 році. Тоді це кліп викликав мало не найбільшу кількість «крінжу» у глядачів, але саме на це і розраховували автори.
Не виключенням є і ситуація, яка сталася з президентом США Д. Трампом, коли при розмові з маленькою дівчинкою, він висловився що вона досить по-дурному виглядає, тому що вірить в Санта Клауса. Як завжди, після цього, в мережі інтернет з’явилося чимало коментарів щодо ситуації, що склалася. Наприклад: «Офіційний представник влади, а спілкуватися з дітьми не вміє».
Також в американському штаті Огайо, дорослими чоловіком та жінкою було проведено експеримент, який полягав в тому, щоб вони спробували поспілкуватися на молодіжному сленгу нарівні з дітьми. Як завжди, ця ситуація виявилася крінжовою. У той час коли вони намагалися виглядати стильно та по-молодіжному, вони виставили себе на посміховисько. Звичайно користувачів інтернету, так і манило написати свій крінжовий коментар.
Не минула «крінжа» і ситуація з компанією Reebok, яка перевершила і пробила дно своєю феміністською рекламою – «Ні в які рамки». Після публікації реклами компанія викликала чималу кількість «крінжових» коментарів в соціальних мережах.
4 Comments
Крінжова стаття
Про крінж тільки крінжово крінжувати
В словах чужої походи після 9 літер: Д, Т, З, С, Ц, Ч, Ш, Ж, Р перед приголосною пишемо И. Отже: КРИНЖ. А так – цікаво.
Ця стаття крінж пря як Поляки