Апатія – це специфічний емоційний стан людини, при якому вона виявляє цілковиту відсутність емоцій і інтересу до життя.
Що таке АПАТІЯ – визначення, значення поняття простими словами.
Простими словами, Апатія – це стан людини, при якому їй абсолютно не хочеться що-небудь робити. Постійно присутнє почуття сонливості, ліні та втоми. Все, що відбувається навколо, не приносить радості та не викликає інтересу. Такий стан може бути суто психологічним за походженням, але іноді це може бути наслідком деяких неврологічних захворювань.
Апатія – етимологія терміну.
Термін «апатія», в сучасному його розумінні, увійшов у вжиток під час Першої світової війни. Він застосовувався для опису стану солдатів, які відчули на собі всі жахи траншейної війни, постійні обстріли та загибель своїх друзів. По поверненню, такі люди не відчували абсолютно ніяких емоцій стосовно реального мирного життя. У їх розумінні, найважливіші емоційні події відбувалися саме на війні, а все інше здається сірим і неважливим.
Причини апатії.
Для точного встановлення причини апатії у конкретного пацієнта, медикам в першу чергу потрібно встановити який характер носить даний емоційний стан. Річ у тім, що апатію може викликати ціла маса різних факторів. Як уже раніше говорилося, це може бути суто психологічною проблемою, але крім цього, апатію можуть викликати різні захворювання або лікарські препарати.
Основні причини апатії:
- Психічне захворювання (шизофренія, біполярні розлади чи гіпотиреоз);
- Складне або невиліковне захворювання (СНІД, рак і так далі);
- Наркоманія чи алкоголізм;
- Виснаження організму в слідстві постійного недосипання чи важка роботи;
- Нестача вітамінів та інших поживних речовин. Слабкий імунітет;
- Постійне емоційне напруження і часті стреси.
Апатія і депресія.
Депресія також характеризується байдужістю і відсутністю емоційної взаємодії з людьми і діяльністю, хоча зв’язок між депресією і апатією не вивчений досконально. Хоча багато які з симптомів зустрічаються в обох варіантах, з точки зору медицини, це різні речі. Детальніше про те, що таке депресія можна прочитати – тут.
Профілактика апатії.
Проводьте час в компанії з друзями.
Людині, як соціальній істоті, надзвичайно важливо знаходиться в оточенні людей, яким вона не байдужа. Навіть якщо у людини спостерігаються симптоми апатії, в хорошій і знайомої компанії, завжди існує ймовірність розважити людину і можливо зацікавити її чимось.
Графік справ.
Незалежно від того, який у вас настрій і емоційне сприйняття того, що відбувається, намагайтеся вести щільний і напружений графік різноманітних занять. Це може включати в себе роботу, хобі, розваги та навчання. Навіть якщо все перераховане вище не приносить задоволення, така активна діяльність змушує мозок відволікатися і відганяти тривожні думки.
Спорт.
Регулярні заняття спортом позитивно впливають на загальний фізичний і емоційний стан організму. Найпростіша і ненав’язлива пробіжка здатна на деякий час підвищити настрій.