Швидше за все, не вдасться знайти людину, у якої все і завжди йде за планом. Буває, що плануєш якусь подію, прораховуєш усі дрібниці, а потім «БАХ!» і виникає щось надзвичайне що розбиває все задумане вщент. Бутерброд, який випадково вивалився у вас з рук, має рівно 50 відсотків, що б приземлиться маслом вгору. Але ні, він завжди падає маслом вниз. Такого плану випадки у народі заведено називати законом підлості, який у світі офіційно заведено називати «Законом Мерфі».
Закон Мерфі — це філософський принцип, який формулюється таким чином:
Якщо є ймовірність, що може статися якась неприємність, то вона обов’язково станеться.
1949 року на Американській базі військово-повітряних сил «Едвардс» служив інженер, на ім’я Едвард Мерфі. Він працював над проєктом, метою якого було з’ясувати максимально можливе навантаження, яке здатне витримати людський організм.
Одного разу в процесі випробувань лопасті пропелера заведеного літака почали обертатися не в той бік. (Техніки встановили деталі неправильно) За легендою саме в цей момент Едвард Мерфі сказав фразу:
Якщо існують два способи зробити що-небудь, причому один з них веде до катастрофи, то хтось вибере саме цей спосіб.
Після цього випадку керівник відділу Дж. Ніколс взяв за правило називати всі подібні неприємні випадки «Законом Мерфі». Цей вираз потрапив у пресу і став широко використовуватися у всіх сферах діяльності.
Після кількох десятиліть було сформовано сотні законів «підлості», які стосуються будь-яких сфер життя людини.
В інтернеті можна знайти масу спеціалізованих сайтів, які збирають подібні приклади. Іноді читаючи такі закони, починаєш розуміти, що майже все прочитане було з вами або з кимось зі знайомих.