Пруф — це свідчення або аргумент, достатній для того, щоб встановити істину або визнати твердження істинним, правдивим.
Що таке ПРУФ — поняття, визначення простими словами.
Простими словами Пруф – це доказ (у буквальному перекладі з англійської), який показує, що щось істинно чи достовірно. Коли ви показуєте логічні кроки, які ведуть вас від вашої гіпотези про те, що Земля кругла, до висновку, що це справді так, ви формулюєте пруф.
Слово стало популярним у молодіжному сленгу. Наприклад, в українському молодіжному сленгу, коли ви просите когось підтвердити свої слова, хочете, щоб він надав вам більше доказів чи аргументів, то можете сказати:
- Мені потрібен пруф того, що ти кажеш!
- Де пруфи?
- Надай пруфи, будь ласка!
- Де пруфи за цю інфу?
- Пруфи в студію чи балабол.
Походження слова “пруф”.
Слово “пруф” (proof) виникло на базі середньоанглійського prove, що походить від англо-французького preove, що означає “свідчення”. Воно своєю чергою ґрунтується на старофранцузькому слові, що означає «випробування, проба». Латинський предок цього слова – probare, який також є коренем англійського probation (пробація). У середньоанглійській мові «пруф» має значення, що стосується як до подання доказів, що демонструють істину, так і до встановлення факту чи істини у вигляді перевірки.
Сьогодні «випробувальний» відтінок слова «пруф» присутній у вимірах того, скільки алкоголю міститься в спиртному (90-градусний (90-proof) ром), а також у словах, що стосуються випробувань на міцність, таких як вогнестійкість (fireproof), куленепробивність (bulletproof), водонепроникність (waterproof) і т.д.
Інші значення поняття “пруф”.
Слово “пруф” має кілька значень.
- Пруфи – це фотографічні відбитки, які були підфарбовані (пробні відбитки).
- Пруф – це перша копія надрукованого тексту перед тим, як вона буде перевірена на наявність помилок та виправлена.
- Пруф – це слово, яке можна побачити на пляшках з алкоголем: 90-градусний (90-proof) ром означає, що в ньому 45% алкоголю.
- Пруф – це доказ при врегулюванні суперечок, який компенсує значні невизначеності судового процесу, дозволяючи судовій системі досягати певних результатів за відсутності відповідної інформації.
- Пруф (в нумізматиці) – це монета, викарбувана з використанням спеціального високоякісного процесу карбування для монет, особливо для колекціонерів. Сучасні монети-пруфи часто мають дзеркальні поля та матові пристрої.
- Пруф – це підтвердження наявності коштів (POF – Proof of Funds), лист або документація, що підтверджує, що у фізичної особи, установи чи корпорації достатньо коштів (грошей) для завершення транзакції. Такий пруф зазвичай видається комерційним банком або депозитарним агентом, щоб забезпечити впевненість іншої сторони (зазвичай продавця) у тому, що ця фізична чи юридична особа має достатньо коштів для завершення узгодженої покупки.
Що таке пруфлінк.
Пруфлінк – це посилання на докази, що те, про що ви кажете, є правдивим та істинним.
Оскільки все частіше обговорення різних тем відбувається в соцмережах, на різних форумах і т.д., існує необхідність підтверджувати свої слова або якусь інформацію шляхом відправки своєму співрозмовнику або співрозмовникам посилання на сайт, який є першоджерелом інформації, якою ви ділитеся.
Пруфи та пруфлінк у молодіжному сленгу та Інтернет спілкуванні.
Сьогодні молодіжний сленг та Інтернет-мова переплетені та взаємопов’язані у зв’язку з активним використанням молодими людьми Інтернету, зокрема соцмереж.
Інтернет-сленг – це мова з новаторськими та характеристиками. Швидке поширення інтернет-платформ означає, що інтернет-сленг стає модним суспільним словом за певних обставин.
Інтернет-сленг часто запозичує іноземні слова, діалекти, цифрові елементи та значки; він також часто поєднує використання перефразування, омонімів, мініатюр, дублювання та інших методів словотвору та нетрадиційного синтаксису.
Одним із модних запозичень є деякі лексичні компоненти англійської мови. Одними із них є проаналізовані вище слова «пруф» та «пруфлінк» поряд з такими словами, як треш (trash – сміття), скороченнями типу LOL (laughing out loud – дуже голосно сміюсь), OMG (O my God! – О Боже мій !) та іншими.