Популізм — це різновид політичної філософії, яка робить основний акцент на потреби простих людей, а не еліти чи уряду.
Що таке ПОПУЛІЗМ — поняття, визначення простими словами.
Простими словами, Популізм — це коли політики, у своїй політичній програмі використовують найболючіші та затребувані у суспільстві, ідеї та пропозиції.
Також можна сказати, що популізм – це обіцянки швидко вирішити складні проблеми, дуже простими методами.
Наприклад, якщо в суспільстві є потреба в усуненні корумпованих чиновників, то популісти у своїй програмі обов’язково будуть використовувати гасло типу:
«Коли ми прийдемо до влади, ми посадимо всіх злодійкуватих чиновників!!!»
У даній ситуації, народ почує потрібну відповідь на свій запит, і це значно підвищить рейтинг політика, який це декларує. А чи зробить він це? Це вже інше питання.
Найяскравіші приклади популізму:
- Обіцянки знизити комунальні тарифи;
- Обіцянка знизити податки;
- Обіцянка швидко побороти корупцію і злочинність в цілому;
- Обіцянка підвищити зарплати та пенсії.
Популізм: плюси та мінуси.
Останнім часом, термін «популізм» придбав вельми негативний відтінок, хоча в самій політичній філософії популізму, закладені досить благородні цілі. Попри те, що деякі політики часто використовують популістські гасла для підняття власного рейтингу, існують і ті, хто дотримуються початкової філософії. Реальні прихильники популізму, в цілому підтримують демократичні системи та вважають, що демократія – це найкращий спосіб для людей грати важливу роль в управлінні країною.
Хоча слід зазначити, що і в даній філософії існує величезна безліч проблем. Навіть при тому, що популістський політичний рух направлений на забезпечення найбільшого блага для більшості людей, завжди залишаться незадоволені. Річ у тім, що, йдучи на поводу у суспільства, популісти ризикують відмовитися від аспектів соціалізму, в якого потребують найбільш незахищені верстви населення. Суть полягає в тому, що в будь-якому суспільстві присутня значна частина «недалеких», але дуже активних людей, які будуть просувати не зовсім розумні ідеї в маси. Прислухаючись до них, можна зробити безліч критичних помилок. В тому то і слабкість популізму, що впливати на політику можуть ті, хто абсолютно до цього не пристосований.
У підсумку про популізм:
У підсумку, можна відзначити, що популізм в розумних межах, є важливим аспектом політики, але зловживати ним не можна.