Манга — це форма образотворчого мистецтва, яка виражається у вигляді коміксу намальованого в японському стилі. Простими словами заведено говорити що манга – це японські комікси.
Що таке Манга — як культурне явище?
Останнім часом манга стала популярною далеко за межами Японії. Молодіжне середовище в Америці і країнах Європи досить швидко і тепло прийняло даний напрямок у творчості. В основному це пов’язано з тим, що манга, є чимось відмінним від звичних коміксів, зі своєю східною філософією і стилем не схожим на інші.
У самій же Японії, мангу не сприймають як якусь суто молодіжну розвагу. В Японії, мангу читають абсолютно всі, будь то діти або люди похилого віку. Даний вид творчості вважається важливою частиною японської культури. Художники та письменники манги вважаються дуже шанованими людьми і їх професія гідно оплачується.
Для довідки: Манга, хоч і набула широкого поширення після Другої світової війни, насправді має дуже давню історію. Природно, що в більш примітивному вигляді, але подібні графічні «новели» існували в Японії сотні років назад.
Чому мангу читають люди різного віку? Чому вона популярна?
Відповідь на це питання полягає в тому, що манга не обмежується рамками якогось одного жанру, який може бути цікавий тільки певній групі людей. Манга може бути пригодницькою, фантастикою, детективом, трилером, жахом або навіть еротикою чи порно (хентай). З цього можна зробити висновок, що кожна людина може знайти серед жанрів манги саме те, що до смаку.
Варто відзначити, що хоча з першого погляду може здатися, що манга це просто розважальне чтиво з картинками, насправді це не так. Багато представників цього жанру мають дуже глибокий сенс, ставлять своїх читачів перед глибокими філософськими питаннями і проблемами сучасного суспільства.
Чим манга відрізняється від звичних коміксів?
Як ми вже знаємо, даний вид творчості прийшов до нас з Японії, і, отже він має свій, особливий, так би мовити, азійський стиль.
Персонажі манги, майже завжди мають неприродно великі очі, маленькі роти та аномальний колір волосся.
Емоції в даних коміксах заведено показувати гіперболізовано. Наприклад, якщо персонаж плаче, то з його очей буде литися ціле відро сліз. Коли сміється, то очі стають маленькими щілинами, а рот у свою чергу стає величезним, зображуючи гулкий сміх.
Манга та аніме. Як вони пов’язані?
Ну, думаю що зв’язок між цими двома жанрами японського мистецтва, очевидний до неподобства. Вони так сказати випливають одне з одного. Природно, що манга є предком такого напрямку як аніме. За великим рахунком, аніме це анімована манга, перенесена на екрани телевізорів.
Зараз досить часто можна спостерігати, як на основі сюжетів манги створюють аніме, і навпаки. Іноді це призводить до кумедних ситуацій, коли спочатку аніме знімають по манзі, яка ще не закінчена. Серії мультфільму швидко наздоганяють свого текстового побратима, після цього сюжет творів розділяється, і ми отримуємо дві різні кінцівки.