Гліцерин (Glycerin, VG) – це густа, безбарвна та солодка рідина, що має високу температуру кипіння та може бути заморожена до стану пасти. Гліцерин є представником трьохатомних спиртів, і його хімічна формула виглядає ось так: C3H5(OH)3
Гліцерин дуже легко розчиняється у воді та спирті, але не в маслі. Він легко абсорбує воду з навколишнього повітря, що свідчить про його гігроскопічності. Простими словами, це означає, що якщо залишити гліцерин на відкритому повітрі, він буде поглинати вологу до того моменту, поки не стане утримувати в собі 20% води.
Найчастіше гліцерин використовується у милі та інших косметичних продуктах, таких як лосьйони, креми і так далі. Також у формі нітрогліцерину він застосовується для створення динаміту. Останнім часом, гліцерин у суміші з пропіленгліколем став широко використовуватися у якості компонента для створення рідини необхідної для вейпінгу.
Основною причиною популярності гліцерину в косметичній промисловості, є його властивість пов’язане з поглинанням вологи з навколишнього середовища. Це означає, що він може допомогти при зволоженні. Коли косметичні продукти, що містять це з’єднання, використовуються на шкірі, яка добре зволожена, це допомагає зберегти дану вологу.
Гліцеринові з’єднання також використовуються у чорнилі, консервації фруктів та як мастило. Його також можна використовувати для запобігання замерзання гідравлічних домкратів. Його антисептичні властивості дозволяють використовувати його для збереження наукових зразків.
Гліцерин має безліч застосувань. Його можна використовувати навіть для виготовлення динаміту, хоча він не є вибухонебезпечним поодинці і його необхідно обробити, перш ніж його можна буде використовувати як вибухову речовину.
Найпростішим способом отримання гліцерину є спосіб змішування жиру з лугом. В результаті ми отримуємо мило та гліцерин. Насправді, з урахуванням сучасних технологій існує безліч способів видобутку даного продукту, але більшість з них так чи інакше пов’язані з косметичною індустрією.