Геноцид – це термін, який використовується для позначення спланованого, систематичного і навмисного знищення людей які належать до певної культурної, етнічної, релігійної або расової групи.
Що таке ГЕНОЦИД — коротке визначення простими словами.
Простими словами, Геноцид — це масове знищення людей через їхню національну, етнічну, расову чи релігійну приналежність.
Це навмисне винищення цілих груп населення, що має на меті повністю або частково знищити цю спільноту. Геноцид вважається одним із найтяжчих злочинів проти людяності, і його визнання та засудження регулюється міжнародним правом.
Геноцид: походження слова.
Даний термін був придуманий в 1944 році Рафаелем Лемкіним, який не за чутками знав про дане жахливе явище. За його словами, геноцид це не обов’язково швидка і стрімка дія. Він може відбуватися протягом довгого проміжок часу, не втрачаючи свою кінцеву мету, а саме повне знищення певної групи людей. Саме така розтягнутість протягом великого часового відрізка, створює проблеми для точного визначення факту геноциду.
Простими словами, це означає, що дії по знищенню певної групи людей, досить часто були замасковані під різні стихійні або інші нещастя, які тим чи іншим чином зменшували чисельність населення.
Історія знає безліч прикладів геноциду, це:
- Голокост єврейського народу;
- Голодомор в Україні;
- Геноцид мусульман в Боснії;
- Геноцид вірмен;
- Знищення африканських народів в Руанді і Дарфурі.
Способи здійснення геноциду.
Самим явним проявом є пряма і стрімка агресія. Це включає в себе розстріли або інші форми вбивства, які призводять до масової загибелі людей.
Іншою формою є методичне та планомірне викорінювання. До цього способу можуть відноситися різні стерилізації, висилки, переселення, поділ сімей та інші погіршення рівня життя, які в підсумку повинні привести до повного зникнення групи.
Ставлення світової спільноти до геноциду.
У 1948 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй поставила крапку в цьому питанні, уточнивши аспекти, які можуть відноситися до геноциду і на законодавчому рівні прийняло сам термін на озброєння. З того часу, до відповідальності були притягнуті деякі державні лідери відповідальні за подібні страшні діяння. Крім цього, в ході розглядів були виявлені інші випадки геноциду, за якими були прийняті відповідні рішення.