Гегемонія — це перевага і можливість впливу однієї людини, спільноти або держави на інші.
Що таке ГЕГЕМОНІЯ — поняття, визначення простими словами.
Досить часто в засобах масової інформації можна почути вирази такого плану: держава гегемон або світова гегемонія. І хоча цей термін не так вже й часто використовується в побутовому спілкуванні, його поняття досить нескладне.
Простими словами, Гегемонія — це можливість однієї особи, держави, організації чи інституції в силу власних переваг впливати та тиснути на інших задля досягнення власної мети.
Найпростішим прикладом гегемонії можна назвати вплив США на процеси, що відбуваються у світі. Внаслідок того, що в Америки дуже розвинена і сильна економіка, а також безліч економічних і військово-політичних союзів. До думки цієї держави змушені прислухатися інші. З цього виходить, що маніпулюючи тими чи іншими важелями впливу, США може лобіювати необхідні інтереси.
З усього вищесказаного досить легко відповісти на запитання “Хто такий Гегемон?”
Гегемон — це людина, країна чи організація у якої є настільки значні переваги, що по факту вона може диктувати оточуючим свої правила гри.
Гегемонія не є якимось спланованим злом, а є природним еволюційним процесом суспільства. В цілому, кожну людину, у якої є молодший брат або сестра, можна назвати гегемоном. Чому? Так тут все просто. Старший, в очах молодшого має більший авторитет, більше досвіду і йому краще знати, що й до чого в цьому світі. Старший завжди знайде спосіб відправити молодшого до холодильника принести водички або щось в цьому роді. У такому випадки, старший це — гегемон.
Що таке Фінансова гегемонія?
Думаю, нескладно здогадатися, що багатії мають владу над більш бідними верствами населення. Володіння великим фінансовим капіталом відкриває можливість впливати на політичні процеси в країні. Наприклад, фінансування певної політичної партії може приносити досить непогані дивіденди у вигляді лобіювання інтересів або щось інше.
Що таке Гегемонія в засобах масової інформації?
Тут як ніколи може підійти фраза «Хто володіє інформацією — той володіє світом». Якщо звернути свою увагу на те, хто володіє основними засобами масової інформації, то ми помітимо, що це будуть дуже багаті люди (здебільшого це олігархи) з політичними й великими фінансовими інтересами. Організувавши монополію на поширення інформації, з допомогою пропаганди можна дуже ефективно впливати на думку народних мас.
З появою інтернету, який дав можливість будь-якій людині вільно ділиться інформацією, вплив ЗМІ похитнувся, але не зник остаточно.
Консолідуючи все вищеперелічене можна сказати, що гегемонія це можливість впливати на інших, в силу тих чи інших обставин.