Донат — це добровільний подарунок або пожертвування (у вигляді грошей, речей, послуг або ідей) для певної мети. Донатер або донор — це людина, яка робить добровільне пожертвування / подарунок.
Що таке ДОНАТ — поняття та визначення простими словами.
Простими словами, Донат — це подарунок, зроблений фізичними або юридичними особами, як правило, на благодійні цілі і / або на користь якої-небудь справи.
Пожертвування може приймати різні форми, включаючи грошові пропозиції, послуги, нові або вживані товари, включаючи одяг, іграшки, продукти харчування та транспортні засоби. Донат також може складатися з предметів екстреної допомоги, гуманітарної допомоги, допомоги в цілях розвитку, а також може належати до потреб у медичній допомозі, наприклад, крові або органів для трансплантації. Благодійні подарунки у вигляді товарів або послуг також називають подарунками / пожертвами натурою.
Донати в соцмережах.
Збір коштів (донатів) в соціальних мережах відкриває величезні можливості для некомерційних організацій. Існує багато потенційних кампаній, які можна запустити в соцмережах. З огляду на шалену кількість людей, що використовують соціальні мережі, варто їх використовувати, щоб розширити свою аудиторію і, в кінцевому підсумку, базу донатерів.
Виберіть, які платформи найкраще підходять для вашої організації та адаптуйте своє повідомлення про донейшени до особливостей платформи.
Точно так же, як не у всіх людей однаковий стиль, не всі соціальні мережі ідеально підходять для вашої організації.
Ось короткий огляд різних доступних соціальних мереж:
- Facebook: широко використовувана платформа для різних поколінь, Facebook є відмінним місцем для оновлень подій, зображень, довгих текстів і кампаній зі збору коштів, якими легко ділитися.
- Twitter: ця платформа обмежена 280 символами у твіті, тому її найкраще використовувати для швидких і своєчасних оновлень.
- Instagram: ідеально підходить для вражаючих зображень, цікавих підписів і оновлень відео в прямому ефірі.
- LinkedIn: корисне рішення для встановлення зв’язку з впливовими корпоративними благодійниками.
- TikTok: нова платформа на основі відео, широко використовувана підлітками, на якій користувачі записують 15-60-секундні відеокліпи з музичним супроводом.
При виборі соціальних мереж важливо враховувати демографічні дані свого донора. Потрібно вибирати мережі, які використовують більшість ваших донатерів (або донорів, яких ви хочете охопити). Наприклад, виберіть Instagram або поекспериментуйте з TikTok для молодшої аудиторії або Facebook для аудиторії, яка охоплює більшу кількість поколінь.
Зробіть свої онлайн-матеріали загальнодоступними.
Створіть для донатерів можливість ділитися новинами через свої канали в соціальних мережах після пожертвування. Багато людей пишаються своїми пожертвами. Так чому б не спростити їм можливість ділитися своїми добрими справами? Донорів, яких ви, можливо, не досягли, буде заохочувати щедрість їхніх друзів.
Активізуйте своїх підписників для збору коштів від вашого імені, наприклад, такими способами:
- Відео з вірусним викликом: створіть вірусний відеоролик (такий, як ALS «Ice Bucket Challenge») і запропонуйте підписникам прийняти виклик і опублікувати докази в соціальних мережах. Участь переходить від ваших підписників до їх, поширюючи вашу справу і збираючи кошти.
- Краудфандинг: створіть краудфандингову кампанію і заохочуйте своїх підписників ділитися нею у своїх особистих соціальних мережах. Їх друзі та сім’ї роблять пожертвування безпосередньо на вашу кампанію, спостерігаючи за зростанням загальних пожертвувань.
Перенесіть свої живі заходи в цифрову сферу.
У Facebook створіть сторінку для конкретної події, на якій буде зберігатися вся важлива інформація про ваш захід зі збору коштів. Потім зацікавлені учасники можуть відповісти відповідним чином і поділитися сторінкою зі своїми друзями та родиною через мережу.
Відстежуйте контрольні показники.
Відстежуйте статистику вебтрафіку, таку як кількість донорів, які потрапили на ваш сайт по посиланнях в соціальних мережах, в порівнянні зі звичайним пошуковим трафіком і прямим трафіком. Відстежуйте демографічні дані підписників, такі як вік, місце розташування і стать. Це може надати велику кількість інформації про успіх вашої кампанії зі збору коштів в соціальних мережах, ваших донорів і їх перетини.
Існують також спеціальні сайти для збору донатів:
- Bonfire,
- Classy,
- Fundly,
- Edco,
- Double the Donation,
- Kindful,
- Fundable,
- Indiegogo,
- Kickstarter,
- Kiva,
- Experiment,
- DonorsChoose,
- DoJiggy та інші.
Донати на Стрімі.
Зібрати кошти через Twitch, YouTube або Facebook Gaming в прямій трансляції дуже легко. Встановіть мету зі збору коштів для благодійного стріму, придумайте кумедні нагороди й рівні та почніть пряму трансляцію! Twitch як платформа для стрімів відеоігор переживає експонентний бум за останні пару років.
Стрімери на платформі змогли отримати не тільки масу глядачів, а й неймовірну кількість пожертвувань. Маючи понад 314 тисяч підписників на Twitch, Thang ‘Space Lyon’ Phan тепер перетворився в одного з найпопулярніших стрімерів на платформі. Відомий своєю участю в Fortnite, Space Lyon отримав багато пожертвувань, поки грав в гру, і одного разу він навіть отримав пожертвування у розмірі 10 000 доларів. Колись стрімер Fortnite, Dr. Lupo організував стрім для пожертвувань, щоб зібрати гроші на дослідження раку, і Twitch здивував його, пожертвувавши колосальні 1000000 доларів, щоб допомогти йому. Цей жест платформи увійшов в історію як найбільше пожертвування на стрімі, коли-небудь отримане стримером.
Донат в іграх.
У відеоігри грають сотні мільйонів людей по всьому світу: від гравців, які присвячують своєму хобі весь вільний час, до людей, що час від часу можуть просто грати на своєму телефоні. Відеоігри — це великий бізнес, який може надати серйозну підтримку добрим справам. Дослідження, проведене за підтримки Gamestatix і GamerNetwork, показало, що геймери та розробники дуже відкриті для ідеї підтримки добрих справ за допомогою ігор. Сьогодні можна знайти широкий спектр ігор, доступних в Humble Bundle, онлайн магазині ігор, які жертвують частину свого прибутку на благодійність.