Бек-офіс – це термін, що належить до тієї частини бізнес операцій, які спрямовані на вирішення завдань, необхідних для нормального функціонування компанії. Дане визначення походить від традиції розміщувати технічні та інші не пов’язані з публічною діяльністю відділи у задній частині бізнес об’єкта.
Що таке БЕК-ОФІС – поняття, визначення простими словами.
Простими словами Бек-офіс – це співробітники компанії, які не взаємодіють з клієнтами безпосередньо. Вони забезпечують всю технічну діяльність компанії, яка зазвичай прихована від очей. Як приклад можна навести такі відділи як бухгалтерія, IT – відділ, складські робітники тощо.
Основні складові організації бізнесу.
Традиційно, практично будь-який бізнес складається з кількох областей, які формують цілісну та робочу структуру компанії. Кожна з областей у визначеному порядку виконує свої завдання щодо забезпечення роботи інших відділів.
Архітектура компанії:
- Фронт-офіс;
- Мідл-офіс;
- Бек-офіс.
А тепер розглянемо кожен сектор докладніше:
Що таке Фронт-офіс та що до нього відноситься.
Фронт-офіс — це область компанії, яка відповідає за пряму взаємодію клієнтів із продавцями. Сюди можна включити: продавців, менеджерів із продажу, консультантів, інвестиційних брокерів, трейдерів тощо. Загалом, до цієї категорії можна віднести тих співробітників, які безпосередньо приносять дохід компанії, так би мовити, роблять живі гроші. Крім конкретних спеціальностей фронт-офісом заведено називати вітрину комерційного сайту, зокрема інтернет-магазину.
Що таке Мідл-офіс і чим він займається.
Мідл-офіс — це сфера діяльності, в якій працює адміністративний та управлінський персонал. Сюди можна віднести аналітичні відділи, відділи управління фінансами, маркетологів тощо.
Що таке Бек-офіс та його роль у структурі бізнесу.
Бек-офіс – це область, яка безпосередньо не приносить прибутку в бізнесі, а забезпечує життєво важливу підтримку та адміністрування. До таких можна віднести: відділ кадрів, бухгалтерію, логістику, технічний персонал, поштовий та складський відділи, IT – відділ. За аналогією з фронт-офісом, внутрішня адміністративна частина сайту, до якої немає доступу у звичайних користувачів, називається бек-офісом. Іноді зустрічаються варіанти вживання терміна бек-офіс, як визначення особистого кабінету у тому чи іншому інтернет-проєкті.
У чому різниця між фронт-офісом та бек-офісом?
Прочитавши вище наведені короткі визначення даних сфер зайнятості, можна дійти до висновку, що основна відмінність полягає у безпосередній взаємодії з клієнтами. Слід зазначити, що немає істотної різниці в заробітних платах між цими нішами. У цьому питанні істотну роль відіграє конкретна професія та покладені на людину обов’язки.