Антисемітизм — це форма ненависті та дискримінації до представників єврейської віри або людей єврейського походження.
Що таке АНТИСЕМІТИЗМ — поняття та визначення простими словами.
Простими словами, Антисемітизм — це форма ксенофобії (ненависті) щодо євреїв.
Для повного розуміння терміну «антисемітизм», слід розібратися в тому, хто такі семіти.
Хто такі Семіти?
Семіти — це науковий термін, який служить для позначення групи близькосхідних народів, об’єднаних схожими культурними та мовними особливостями.
Даний термін був введений в обіг у 18 столітті німецькими вченими І. Г. Ейхгорном і А. Л. Шльоцером. Вони у свою чергу почерпнули його з біблійного писання. Річ у тому, що згідно біблійних текстів, народи які населяють Близький Схід, вважаються нащадками Авраама. Авраам у свою чергу веде свій рід від Сіма (старшого сина Ноя). Так ось і виходить, що в деякому роді, ці народи є «синами Сіма» або в сучасному розумінні — семітами. Найяскравішими представниками цієї групи народів можуть послужити євреї та араби.
Причини антисемітизму:
Слід розуміти, що конкретних та об’єктивних причин для подібних проявів ненависті до цілої групи народів, просто не існує. Здебільшого, вся ненависть до семітів, побудована на забобонах, помилкових судженнях та заздрості конкретних осіб чи політичних груп.
- Поясненням завистницький настроїв може послужити той факт, що єврейський народ, попри свою відносну нечисленність і територіальну розрізненість, зміг зберегти свою культурну та релігійну ідентичність.
- Іншою причиною ненависті, служить така характерна риса єврейського народу, як вміння досягати результату шляхом мозкової діяльності. Простими словами, це означає, що представники даного народу, своїми мізками добивалися високих місць в соціальній ієрархії. Історія знає безліч великих учених, політиків та бізнесменів, які мають єврейське коріння.
- Ще однією частиною антисемітських настроїв, є набір стереотипів про єврейський народ. Наприклад, можна привести стереотип про жадібність та хитрість представників даної нації. Слід розуміти, що дане визначення не може бути об’єктивним та відноситься до всього народу загалом. Проте, дана риторика дуже часто використовується пропагандою в цілях приниження семітів.
Антисемітизм в історії.
Історично, антисемітська поведінка проявлялася різними способами. У деяких громадах, єврейський народ був ізольований та змушений жити в певних районах (гетто). Євреям забороняли працювати в певних галузях професійної діяльності. Єврейський народ піддавався гонінням та масовим вигнання в численних подіях, найвідомішою з яких є, Голокост 20-го століття. Навіть в регіонах, де дискримінація щодо євреїв була теоретично заборонена, єврейські люди стикалися з упередженнями та забобонами, що ускладнювало пошук роботи, будинків та місця в суспільстві.