Бодіпозитив (Бодипозитив) – це прийняття свого тіла, а також змін форми, розміру та інших особливостей, яких воно може зазнати від природи, віку або вашого особистого вибору протягом усього життя.
Що таке БОДІПОЗИТИВ — поняття, визначення простими словами.
Простими словами Бодіпозитив — це ідея про те, що ваша цінність і те, що відбувається з вами фізично — це дві окремі сутності: що б не відбувалося всередині або зовні з вашим тілом, ваша цінність від цього не змінюється.
Бодіпозитив переконує нас бути толерантнішими до людського тіла і приймати його з усіма його недоліками. Мало того, найзатятіші прихильники цього напряму («бодіпозитивісти») вважають, що кожен недолік робить людину унікальною, а унікальність важливіша за стандартну красу.
Відповідно до аналізу даних з Whisper
- 35,1% респондентів визначають бодіпозитив як «примирення зі своїми тілесними вадами»;
- 29,3% визначають його як “любов до себе”;
- 21,1% визначають його як «впевненість у собі»;
- 14,5% користувачів визначають його як «високу оцінку свого тіла».
Бодіпозитивний рух та його коротка історія.
За останні десятиліття бодіпозитивний рух набрав обертів. Згідно з нещодавнім звітом Американської психологічної асоціації, незадоволеність американських жінок (і чоловіків) тілом, в якому вони знаходяться, почала знижуватися на початку 2000-х.
Популярні засоби масової інформації та багато маркетингових кампаній адаптувалися до цієї тенденції.
У 2012 році журнал Seventeen погодився припинити публікацію фото дуже худих моделей. У 2015 році агентство Women’s Health пообіцяло заборонити використання словосполучення “тіло бікіні” на обкладинках. Видання Sports Illustrated представило модель великих розмірів Ешлі Грем на одній із трьох окремих обкладинок свого щорічного випуску купальників у 2016 році. Dove, Aerie та Victoria’s Secret (серед інших відомих виробників товарів та одягу) намагалися включити те, що здається бодіпозитивом, у свої рекламні кампанії.
Але все ж таки вважається, що уявлення про бодіпозитив виникло набагато раніше з двох основних джерел:
- Ідеї психолога Деб Бургард, однієї із засновниць моделі «Здоров’я будь-якого розміру».
- The Body Positive – некомерційна організація з Берклі, заснована у 1996 році, яка прагнула покласти край згубним наслідкам негативного образу тіла, таким як розлади харчової поведінки, занепокоєння, депресія, зловживання психоактивними речовинами, самогубства та насильство у відносинах. The Body Positive розпочала свою роботу з підлітками та молодими людьми, але з того часу розширили своє бачення концепції бодіпозитиву.
Які найпоширеніші помилки про бодіпозитив?
- Іноді бодіпозитив може здатися швидше рухом, який допомагає нам усім почуватися красивими та постійно любити себе. Так, багато популярних компаній зі зниження ваги та фітнесу проводять так звані «бодіпозитивні» кампанії, поверхневе посилання яких звучить так: ви повинні почуватися добре, перебуваючи у своєму тілі. Але підтекст у тому, що ви не можете почуватися добре у своєму тілі таким, яким воно є. Створити тіло, яке ви любите, – це не бодіпозитив. Бодіпозитив починається з любові та прийняття себе без будь-яких змін. По суті, щойно бодіпозитив стає маркетинговим інструментом, він перестає бути про бодіпозитив, а стосується тільки бренду та реклами.
- Деякі люди неправильно сприймають бодіпозитив, крім людей з обмеженими можливостями, людей дуже великого зросту, кольорових людей, гомосексуалістів або людей, які можуть здаватися надто маленькими, щоб брати в ньому участь. Коли ви стираєте одну групу, ви втрачаєте суть. Багато великих роздрібних торговців, наприклад, просувають дуже вузьке уявлення про бодіпозитив як про групу світлошкірих жінок, які мають «маленький плюс» у вазі.
- Бодіпозитив – це не примус почуватися красивою та прекрасною 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Необов’язково любити кожен аспект своєї зовнішності, щоб зберігати позитивний настрій. Вам просто потрібно відокремити свою зовнішність (і свої почуття з цього приводу) від того, як оцінюєте свою цінність як особистості. Ви не заслуговуєте на менше, тому що не вписуєтеся в конкретний розмір. Те, як ви виглядаєте, не повинно мати жодного відношення до вашого рішення бути добрим і любити себе та інших.
- Поширеною помилкою є також те, що бодіпозитив це дозволити собі розслабитися або сидіти на дивані, їсти шкідливу їжу весь день і не дбати про своє тіло.
Приклади “бодіпозитивістів”: недосконалі красуні.
Не всі хвороби виліковні, принаймні поки що. І деякі з них погано впливають на нашу зовнішність. Хоча «погано» – поняття відносне, і ці троє дівчат довели, що справжня краса унікальна і не залежить від шаблонів та стандартів.
- Вінні Гарлоу. З дитинства страждає вітиліго (захворювання, що руйнує меланін). У шкільні роки інші діти сміялися з неї. Все змінилося завдяки показу американських топ-моделей, у яких дівчина взяла участь. Їй не вдалося перемогти, але вона запам’яталася телеглядачам. І з того часу її кар’єра пішла вгору.
- Мадлін Стюарт. Страждає на синдром Дауна, але це не завадило дівчині стати популярною австралійською моделлю. У її портфоліо співпраця з найвідомішими гігантами моди та зйомки для таких іменитих журналів, як Cosmopolitan, Vogue та NY Times. Є чим пишатися, чи не так?
- Маева Джані Маршалл. Виявляється, ластовиння можуть з’явитися через погане самопочуття. Саме це трапилося із симпатичною французькою моделлю Маєвої Джані Маршалл. Хворі нирки призвели до сильної пігментації її обличчя, але не змогли зламати дух гарної дівчини: до того ж вона чудова, тому що, попри коричневі плями, що з’являються на її щоках і вилицях, Маева залишалася чарівно привабливою. Більше того, багато хто вважає, що ластовиння наділили мадемуазель Маршалл особливою харизмою. І з цим складно посперечатися!
Як стати бодіпозитивним?
Щоб бути позитивним, важливо взяти на себе відповідальність за з’ясування того, що потрібне вашому тілу. На разі це адекватна здатність реагувати почуття голоду чи ситості, потреба тіла у русі чи відпочинку тощо.
Позитивне ставлення до тіла сприяє зміцненню адекватного ставлення до свого тіла. Любити себе – найбільше мистецтво! І багато хто з нас відчайдушно бореться з тим, щоб стати бодіпозитивним. Нижче наведено кілька порад, як стати бодіпозитивними.
- Розміщуйте позитивні твердження на дзеркалі. Перед дзеркалом ми маємо найбільшу ненависть до тіла. Спробуйте розмістити на дзеркалі позитивні нотатки, наприклад: “Я досить хороша”, “Люблю твоє тіло” або “Ти прекрасна”.
- Позбудьтеся терезів. Зважування може стати нав’язливою ідеєю. Терези можуть мати владу над вашим щастям і самооцінкою. Число на шкалі не визначає вашої цінності, воно просто показує ваше відношення до гравітації Землі.
- Якщо ви не хочете сказати щось своїм друзям, не говоріть це собі. Коли ви виявите, що критично ставитеся до свого тіла, спитайте себе: «Чи можу я сказати це другові?». Швидше за все відповідь буде «Ні». Ставтеся до свого тіла як до кращого друга!
- Навчіться приймати компліменти. Не приймаючи комплімент, ви принижуєте себе. Не відповідайте на комплімент словами «Дякую, але…». Досить просто висловити свою подяку, просто відповівши «Спасибі». Ви також можете відповісти компліментом, проте будьте обережні, щоб не недооцінювати себе.
- Віддайте на благодійність свій одяг, який вам не підходить, замість того, щоб мучити себе, і купіть одяг, у якому ви почуваєтеся комфортно. Експерти виявили, що ми витрачаємо приблизно 16 хвилин у будній день на те, щоб вирішити, що вдягнути. Замість того, щоб мучити себе думками про те, що ми більше не влазимо в нашу улюблену пару джинсів, пожертвуйте їх! Купуйте одяг, в якому ви почуваєтеся дійсно добре та затишно.
- Запитайте себе, що дає вам ненависть до свого тіла. Чи справді сором через недоліки вашого тіла щось вам дає? Вам стає краще? Це щось змінює? Ні це не так. Навіщо завдавати собі непотрібного стресу? Поставте собі ці питання вголос, і ви зрозумієте, що боді-сором — це марна витрата енергії.
- Не порівнюйте себе з іншими або тими, хто молодший. “Порівняння — злодій радості”, – говорив Теодор Рузвельт. Всі люди різні й наші тіла значно змінюються з віком. Це нормально і здорово не виглядати так, як ми виглядали 5 років тому. У тих тілах, які у нас є, важливо бути щасливими та здоровими. Порівняння себе з іншими або навіть із собою кілька років тому нічого не робить для вас!
- Не говоріть другові, щоб він не відзначав вас на фото. Навчіться приймати те, як ви виглядаєте, у будь-якій ситуації. Необов’язково виглядати ідеально на фотографіях. Навіть якщо ви думаєте, що не виглядаєте добре на певній фотографії, яку опублікував ваш друг, люди, які побачать її, знають вас і знають, як ви виглядаєте.
- Перестаньте думати, що худі люди щасливіші. Чи знаєте ви худих людей, які нещасні? Ви знаєте когось із великих щасливих людей? Люди можуть бути щасливими або нещасливими в будь-якому розмірі. Подумайте про те, що робить вас щасливим або щасливим прямо зараз, і наступного разу, коли ви порівняєте себе з іншими, які схудли, пам’ятайте, що ви не знаєте, через що вони пройшли або через що проходять зараз.
- Знайдіть команду підтримки вашого позитивного настрою. Оточіть себе людьми, які підтримують та підіймають настрій. Коли ви будете поруч із людьми, які вас підтримують, ви відчуєте себе впевненіше.
- Почніть із тілесного нейтралітету. Тілесний нейтралітет може стати здійсненим першим кроком для тих, хто роками (або десятиліттями) серйозно лаяв своє тіло. Це перехід від ненависті до тіла до буквально нейтрального відчуття. Це не ненависть і не любов, а щось середнє між ними. Думайте про це як про місце відпочинку або посадковий майданчик, поки ви обмірковуєте наступний крок у своїй подорожі, поки ви уникаєте розмови про вагу і прийняття рішень, заснованих на тому, як це може вплинути на вашу вагу.