ТікТок (TikTok) – це мультимедійна платформа для створення та онлайн-обміну аматорськими відеокліпами. Платформа є надзвичайно популярним за кількістю підписників додатком для соціальних мереж у світі. Її активні користувачі – це покоління Z, тобто в основному люди до 24 років, які борються за свої 15 секунд слави в Інтернеті. Але зараз не тільки діти та підлітки залучені у феномен TikTok. І це не дивно, адже TikTok надає своїм користувачам платформу для творчого самовираження.
Що таке TikTok – поняття та визначення простими словами.
Простими словами, TikTok – це розважальний додаток для зйомки, монтажу, редагування, декорування та публікації відеороликів тривалістю 15 секунд (зараз вже 60 сек.). Відео наповнені численними фільтрами, улюбленою музикою, анімацією та цікавими спецефектами.
Створювати такі відео дуже просто, адже в ТікТок є вбудований редактор для монтажу роликів, а також безліч масок, фільтрів та ефектів для їх прикрашання.
Користувачі можуть лайкати та коментувати все, що бачать. Також можна стежити за тіктокерами (саме так називають себе активні користувачі платформи) які найбільше сподобалися. Розробники TikTok пропонують просте та комфортне використання додатку в операційних системах iOS та Android. Зручність для мобільних користувачів – одна з причин популярності цієї платформи.
Чим відрізняється TikTok від інших подібних програм?
TikTok – це мобільний продукт, функціонування якого ґрунтується на технології машинного навчання з метою інтегрувати можливості штучного інтелекту в постійно зростаюче використання мобільного Інтернету. Це було потрібно, щоб зробити революцію в тому, як люди знаходять та споживають різного роду інформацію. Шляхом використання можливостей різних видів штучного інтелекту (наприклад, розпізнавання облич або наповнення стрічки індивідуалізованими рекомендаціями) ТікТок надає своїм користувачам саме той контент, який їм потрібен, не пропонуючи нічого зайвого.
Від Musical.ly до TikTok.
У 2014 році китайські підприємці Алекс Чжу і Лую Янг запустили невелику відео платформу Musical.ly. Протягом наступних кількох років вона набрала велику цільову базу користувачів.
У листопаді 2017 року, платформа була придбана медійною та технологічною компанією з Пекіна ByteDance за 1 мільярд доларів. У той час у ByteDance вже був аналогічний додаток – TikTok, запущений в Китаї в 2016 році. Musical.ly та TikTok були популярні, але, за даними Reuters, кожен з них панував у різних частинах світу: перший в Америці та Європі з 100 мільйонами активних користувачів на місяць (які називали себе «Musers»), а останній в Азії з 500 мільйонами підписників.
Рішення ByteDance об’єднати два додатки в один продукт було кроком до підвищення ефективності. Компанія заявила, що TikTok краще відображає широту контенту, який виходить за рамки музики. Отже, на початку серпня TikTok поглинув Musical.ly. Усі профілі користувачів та відео були автоматично перенесені в TikTok, а додаток, раніше відомий як Musical.ly, припинив своє існування. Через обмежувальні правила Інтернету в Китаї, ТікТок залишається автономним додатком під назвою Douyin і має понад 300 мільйонів активних користувачів на місяць.
Нові інструменти в ТікТок.
У TikTok є нові інструменти для створення відео, виправлення помилок і поліпшення продуктивності. Їх не було в Musical.ly. Також з’явилася можливість публікувати «реакції», нові інтерактивні фільтри та фонові ефекти. Користувачам було додатково обіцяно доступ до контенту з більшого числа країн та більш персоналізовані рекомендації. А оскільки цифрова усвідомленість зараз в моді, новий додаток може попереджати користувачів, коли вони використовують його більше двох годин.
Старий додаток Musical.ly вказував у профілях, скільки відео у користувачів було на сайті та скільки відео їм сподобалося. Цих функції немає в TikTok. Камера, шрифт та спосіб відображення чернеток також відрізняються.
Підписники та популярність TikTok.
Не так давно кількість активних користувачів TikTok зросла до 800 мільйонів (Datareportal, 2020). Це впевнена дев’ята позиція серед додатків для соціальних мереж. (Коли ви читаєте це – можливо що позиція в рейтину вже змінилася.) TikTok обігнав Linkedln, Pinterest, Twitter та Snapchat. Цікаво зауважити, що 150 мільйонів тіктокерів живуть в Китаї та використовують версію програми, яка там називається Douyin. Для порівняння та розуміння масштабів популярності онлайн-платформ: Instagram отримав за шість років існування таку ж кількість активних користувачів на місяць, як ТікТок за неповних три роки.
Сьогодні база користувачів TikTok швидко розширюється за рахунок брендів, впливових осіб, користувачів YouTube, батьків та навіть бабусь і дідусів, які з радістю приєднуються до веселощів, що пропонує платформа.
За даними The Verge, ByteDance оцінюють більш ніж в 75 мільярдів доларів. Чи це не визнання того, що ТікТок сьогодні – найцінніший технологічний стартап у світі.
Як створити обліковий запис в TikTok.
Хочете створити свій обліковий запис в TikTok? Ось прості кроки, які ви повинні зробити для цього:
- Перейдіть в App Store або Google Play та завантажте додаток TikTok на свій телефон.
- Після завантаження зареєструйтеся через Facebook, Gmail, Twitter або створіть нове ім’я користувача та пароль, використовуючи свою електронну пошту.
- Вкажіть у якості імені користувача своє ім’я, назву вашої компанії або будь-яке інше ім’я користувача, яке ви використовуєте для інших каналів.
- Після входу в систему ви потрапите на головну сторінку програми.
- Прийшов час відредагувати свій профіль! Для редагування натисніть «Я» в правому нижньому кутку.
- Натисніть «Редагувати профіль». Найкраще поєднати зображення вашого профілю, як і ваше ім’я користувача, з зображенням, яке ви використовуєте в інших соціальних мережах.
- Потім прийшов час написати свою коротку біографію в TikTok. Це одне з перших місць, куди дивитиметься ваша аудиторія. ТікТок дозволяє використовувати до 80 символів.
- Тепер можете слідкувати за іншими користувачами та займатися власним контентом!
У TikTok вам необов’язково підписуватися на акаунти, щоб бачити їх контент. Велика частина контенту, відображається на вашій персональній сторінці для вас. Підписка на облікові записи та взаємодія з контентом дозволяє ТікТок знати, що вас цікавить, і допомагає алгоритму TikTok створювати персоналізовану сторінку для вас.
Хештег в TikTok.
Якщо ви ніколи не чули про виклик (челендж) з хештегом, зверніть на нього пильну увагу, тому що це один з найпопулярніших трендів TikTok в даний час.
Якщо коротко, челендж з хештегом – це коли користувачів просять виконати певне завдання, записати, як вони його роблять та опублікувати з певним хештегом. Хоча челенджі з хештегом поширені на різних платформах, саме ТікТок став тим місцем, де вони стали мегапопулярним.
Навіть представники Universal Pictures підхопили цей тренд TikTok, запустивши конкурс з використанням фірмового хештега #FindYourMagic для просування майбутнього фільму. В результаті ця пропозиція зібрала більш ніж 1,3 мільйона лайків. 19 000 людей взяли участь в конкурсі, а профіль компанії отримав 11 000 нових підписників (TikTok, 2020).
Меми в ТікТок.
Без перебільшення можна сказати, що меми – невід’ємна частина культури соціальних мереж. Користувачі ТікТок теж дуже люблять меми, адже їх легко вживати, вони цікаві та ними легко ділитися. Статистика навколо мемів TikTok, є доказом цього: хештег #memes був використаний на платформі 34,4 мільярда раз (SMPerth, 2020).
Фактично, цей тренд TikTok став настільки популярним, що навіть вийшов за рамки платформи. Збірники мемів ТікТок зараз можна побачити у всьому Інтернеті, включаючи YouTubе, Instagram та Facebook.
Чи можна заробити на TikTok?
Так. Щоб заробити в TikTok, потрібно:
- монетизувати прямі ефіри (користувачі можуть прикріплювати кредитні картки, щоб купувати смайлики для своїх улюблених стримерів; потім тіктокери можуть перевести ці нагороди в готівку);
- музичні лейбли заробляють гроші, адже популярність їх відео призводить до збільшення продажів та трансляцій;
- бренди можуть підвищити доходи шляхом партнерства з додатком.
Про що батькам слід турбуватися?
TikTok дійсно потрапив в яблучко, кажучи про його ажіотажну взаємодію з молодими людьми з усього світу. Це говорить про те, що творці ТікТок зрозуміли молодь, її особливості та звички краще, ніж їх конкуренти. У цієї платформи один пріоритет – розваги. Це є причиною того, що батьки повинні розуміти та усвідомлювати проблеми з конфіденційністю даних. Крім того, музичні компіляції, у яких використовуються відверті тексти пісень, створюють потенційно токсичну середу для підлітка. У такій атмосфері присутній буллінг, негативні коментарі і тому подібне.
З одного боку, ТікТок може бути небезпечним, подібно будь-якому іншому медіа додатку, але, адекватне користування ним може принести масу задоволення та позитивних емоцій для всієї родини. Іноді це кумедно, іноді неприємно, але однозначно викликає звикання. Так що будьте обережні!