Толерантність – це термін який означає процес терпимості до відмінностей між різними аспектами людської культури.
Що таке ТОЛЕРАНТНІСТЬ – поняття та визначення простими словами.
Простими словами, Толерантність – це концепція прояву поваги до іншої раси, релігії, статі, думку чи ідеології.
Також, суть толерантності можна визначити, як справедливе і об’єктивне ставлення до тих, чий спосіб життя відрізняється від вашого. За своєю суттю толерантність є протилежністю ксенофобії.
Толерантність суспільства, плюси та мінуси.
Обговорюючи позитивні і негативні аспекти концепції толерантності, варто відзначити, що нехай термін «толерантність» є вельми простим у визначенні, суть даної ідеї, це досить умовна субстанція. Річ у тому, що поняття толерантності не має якихось чітких позначених рамок. Це означає, що критерії того, що є допустимим, а що виходить за рамки терпимості, не визначені. Наприклад, на даний момент немає чіткого переліку до чого слід ставитися з терпінням і розумінням, а що є явним порушенням прав інших членів суспільства. Таким чином почуття терпимості залежить безпосередньо від кожної людини.
Виходячи з вищесказаного можна зробити висновок, що найголовнішим недоліком в концепції толерантності є той факт, що норми встановлює кожен для себе особисто. Таким чином, одна людина може бути безмежно толерантною стосовно інших, але натомість не отримає об’єктивного ставлення до себе.
Приклад негативного моменту.
Як приклад можна привести деяку частину біженців з арабських країн, які оселилися в цивілізованих Європейських містах. З ними проблема полягає в тому, що вони не намагаються влитися в загальноприйняті рамки життя більш розвинутого суспільства. Замість цього, вони практикують свої культурні традиції, які для більшості цивілізованих людей здаються середньовічною дикістю. До цього переліку можуть входити різні жорстокі ритуали або ставлення до жінок (сексизм). Більш того, вони вимагають терпимості до їх укладу життя, абсолютно не поважаючи систему цінностей, тієї країни яка їх прихистила. З огляду на даний приклад, ми можемо спостерігати ситуацію, коли зайва толерантність призводить тільки до нових проблем.
Толерантність і майбутнє.
Проте, сама суть терпимості та взаємоповаги, це єдиний вихід для розвитку людської раси в умовах настільки великих відмінностей між представниками різних культур. І якщо вже ми усвідомили, що норми толерантності безпосередньо залежать від особистості людини, то саме з цим потрібно вести роботу. Як показує практика, чим більше розумово розвинута людина, тим з більшим розумінням ставиться до оточуючих його людей і світу в цілому. Таким чином, для досягнення гармонії і взаєморозуміння у світовому співтоваристві, необхідно відкинути давні парадигми і зосередиться саме на освіті.