Пропіленгліколь (PG) – це безбарвна рідина, практично без запаху та має злегка солодкуватий смак. Традиційно, пропіленгліколь видобувається з сировини, що надходить з нафтохімічної промисловості. Однак сьогодні існує багато методів видобутку даної речовини з поновлюваних біологічних ресурсів, таких як дріжджі, кукурудза, рослинні масла і так далі.
Пропіленгліколь — це неймовірно дешева та універсальна речовина, що має безліч корисних функцій застосування у різних галузях життєдіяльності.
ПГ (PG) – відмінно вбирає і зберігає вологу, саме з цієї причини його можна знайти у складі різних зволожуючих засобів, засобів для укладки волосся і тому подібних косметичних продуктах. Крім цього, пропіленгліколь є відмінним емульгатором та розчинником для різних харчових барвників і ароматизаторів. У поєднанні з протигрибковими та антибактеріальними властивостями, його часто використовують в харчовій промисловості як консервант.
В яких продуктах міститься пропіленгліколь?
Пропіленгліколь є інгредієнтом у багатьох харчових продуктах, ліках, косметичних засобах та інших промислових і технічних речовинах.
Ви знайдете його у списку інгредієнтів продуктів особистої гігієни, таких як:
- Антиперспіранти;
- Дезодоранти;
- Креми для гоління;
- Засоби для дезінфекції рук;
- Лосьйони для тіла;
- Зволожувальні засоби;
- Кондиціонери;
- Шампуні;
- Сонцезахисні засоби.
Це також стосується таких продуктів, як:
- Фарби;
- Лаки;
- Поліуретанові подушки;
- Пластмаси;
- Тютюнові вироби та багато іншого.
Пропіленгліколь та електронні сигарети.
Останнім часом даний інгредієнт на ряду з гліцерином, активно використовується у сфері вейпінгу, у якості важливого компонента виготовлення рідини для електронних сигарет.
Пропіленгліколь та антифриз.
Можливо, ви чули, що пропіленгліколь є основним інгредієнтом антифризу. Це правда. PG знижує точку кипіння води, тому він є активним інгредієнтом антифризу та рідини проти обмерзання літальних апаратів. Однак є багато хибних уявлень про пропіленгліколь. Через асоціації з антифризом багато хто вважає, що це шкідливий інгредієнт. Але антифриз містить більш концентрований PG промислового класу. Тут же ми маємо справу з харчовими та косметичними якостями речовини.
Ставлення до використання Пропіленгліколю у світі. Користь чи загроза.
На відміну від смертельно небезпечного етиленгліколю, пропіленгліколь легко метаболізується в печінці і є абсолютно нетоксичним для організму людини. Приблизно 45% будь-якого уживаного пропіленгліколю виводиться безпосередньо з організму та навіть не контактує з печінкою.
У США, даний компонент знаходиться у списку безпечних речовин та широко застосовується в харчовій промисловості. Однак Європейський союз не схвалив використання хімічної речовини у якості харчової добавки загального використання. Згідно з проведеними дослідженнями, було встановлено, що використання PG не несе шкоди організму людини, за винятком тих людей, у яких є алергія на даний продукт.