Пікселі (піксель) – це точки, які використовуються для відтворення зображення на екрані монітора або в друкованому вигляді.
Що таке ПІКСЕЛІ – поняття та визначення простими словами.
Простими словами, Пікселі – це маленькі точки з яких складається зображення. Як правило, цей термін використовується у сфері цифрових технологій. Але він може бути узагальнений, і використовуватися для позначення найменшої складової одиниці зображення.
Варто розуміти, що пікселі не є мірою розміру зображення, хоча люди досить часто використовують дане значення саме для цього. Багато цифрових камер використовують показник кількості пікселів на дюйм (PPI), що в реальності впливає більше на якість картинки, ніж на його фізичний розмір. Буквально, це означає, що зображення буде красиво і рівномірно відображатися на моніторах різного розміру.
Піксель і монітор.
Якщо придивитися до екрана монітора, то можна побачити що він складається з багатомільйонної сітки пікселів. Також, монітори мають бітову глибину, від якої залежить те, скільки кольорів може відображати кожен піксель. Наприклад, на 8-бітовому дисплеї кожен блок може відображати 8-бітний колір, рівний 28 ступенями або 256 кольорам. З 24-бітними дисплеями кожен піксель може відображати понад 16 мільйонів кольорів.
З чого складається піксель?
Хоча пікселі є найменшими цілими елементами зображення, вони складаються з більш дрібних складових. Наприклад, в стандартному RGB-моніторі кожен піксель складається з трьох точок. А саме з червоної, синьої та зеленої, які при необхідності створюють потрібний колір.
Що таке роздільна здатність зображення монітору?
Кількість пікселів по горизонталі та вертикалі, називається роздільною здатністю зображення. Чим більше пікселів знаходиться на невеликій площі, тим складніше розрізнити окремі елементи, це і називається роздільною здатністю високої якості.
Не всі пікселі квадратні.
Хоча в більшості комп’ютерних моніторів використовуються квадратні пікселі, існують цифрові формати відео, що використовують прямокутні пікселі. Це NTSC і PAL, у яких співвідношення сторін не 1:1.
1 Comment
клас