Мізантропія – це схильність людини зосереджуватися на негативних якостях та характеристиках інших людей. Мізантроп – це людина, яка сторониться суспільства, за своєю суттю не любить, та навіть ненавидить людей і соціум в цілому.
Простими словами, Мізантропія – це постійне відчуття неприязні або ненависті до людей та суспільства в цілому. Даний стан має досить розпливчасте визначення, та масу теорій щодо його виникнення. Сама по собі, мізантропія не є психічним захворюванням або розладом, але може служити симптомом серйознішої проблеми психологічного здоров’я людини.
Даний термін не є клінічним діагнозом, оскільки складно визначити межі проблеми. З упевненістю можна сказати, що в світлі світових і соціальних подій, безліч людей по тій або іншій причині можуть ненавидіти, зневажати або сторонитися суспільства. Причини для цього абсолютно індивідуальні. Когось дратує загальна дурість, когось не влаштовують моральні або інші принципи соціуму, в якому він живе. За великим рахунком, в кожному з нас, живе маленька частинка мізантропа.
Такі негативні думки про людство, допомагають мізантропам уникнути небажаної взаємодії з іншими людьми. Дають ілюзію безпеки та захищеності від здійснення помилок. Також варто відзначити, що ставлення до людей може бути вибірковим. Наприклад, людина, яка ненавидить увесь світ та все його «нікчемне» людство, може чудово співіснувати з декількома друзями або членами сім’ї. За великим рахунком, для суспільства, дані люди не становлять небезпеки. Вони, як правило, вважають за краще самостійно ізолювати себе від суспільства, а не виявляти свою точку зору на цей світ.
До найголовніших та яскравих відмінних рис, можна віднести:
А тепер, про це трохи детальніше.
У людському суспільстві може бути закладений величезний потенціал, але оскільки людство спочатку має недоліки, мізантропи, як правило, не бачать в людях добра. Наприклад, мізантроп, в будь-якій, навіть найбільш позитивній компанії, буде схильний шукати шахраїв, аферистів, збоченців та інших негідників. В силу того, що він апріорі впевнений в тому, що всі люди погані, він з підозрою відноситься до кожного.
Взаємодія з незнайомцями, може бути стресовою і виснажливою, тому мізантроп прагне тримати їх на відстані. Навушники – найкращий друг мізантропа, оскільки відсутність спілкування з людьми, економить енергію та нерви.
Мізантропи, хоча і є частиною людського суспільства, ходять на роботу, ведуть якусь соціальну активність, але все це, не приносить їм задоволення. Справжню насолоду їм приносить час, проведений у власній компанії. Для мізантропів вкрай важливо проводити час на самоті.
Попри те, що мізантропи посміхаються, коли їх вітають, як правило, вони приховують свої справжні почуття. По суті, вони проявляють жести привітності тільки з метою дотримання встановлених норм пристойності. Також мізантропи практично ніколи не діляться своїми почуттями та переживання з іншими людьми. Вони схильні замикатися в собі і перетравлювати емоції самостійно.
У мізантропів немає терпіння до надмірно збуджених і гучних дітей, оскільки вони являють собою лише зменшену версію людей без соціальних обмежень. Саме тому, мізантропи часто вибирають для себе шлях чайлдфрі.