Альтруїзм – це слово, яке характеризує прояв турботи про добробут інших людей, та не передбачає будь-якої очевидної вигоди, для того, хто проявляє подібну турботу.
Що таке АЛЬТРУЇЗМ — значення, поняття та визначення простими словами.
Простими словами, Альтруїзм — це акт доброти та турботи, який не несе матеріальної вигоди. Наприклад, коли хтось жертвує гроші на благодійність, то цей вчинок можна вважати альтруїстичним, оскільки він не має на увазі ніякої матеріальної віддачі у майбутньому.
Хоча, слід чітко розуміти, що якщо хтось будує будинки для незаможних та надає можливість таким людям придбати квартиру за найвигіднішими кредитними умовами, то це буде вважатися певним актом благодійності (філантропії), але не альтруїзмом.
Альтруїзм та релігія.
У більшості культур, альтруїзм вважається вельми позитивним явищем. Багато релігій, такі як християнство, юдаїзм, іслам та буддизм, несуть у своїх ученнях ідеї про безкорисливу турботу про інших людей. Можливість допомагати іншим, навіть на шкоду собі, вважається вищим проявом істинної віри.
Приклади альтруїзму, або що вважається альтруїзмом:
- Добровільна пожертва грошей в фонд благодійної допомоги;
- Допомога одиноким або літнім людям;
- Облаштування дитячого майданчика у дворі;
- Відкриття центру роздачі харчування для безпритульних.
Прихована нагорода або вигода від здійснення добрих вчинків. Прихована суть Альтруїзму.
Насправді досить складно знайти прояви чистого альтруїзму в повному психологічному сенсі. Багато вчинків, які сприймаються як альтруїстичні, несуть в собі певну психологічну нагороду. Допомагаючи іншим, людина зазвичай відчуває почуття ейфорії або задоволення викликане своїм шляхетним вчинком. Існує думка, що люди, як вид, розвинули в собі біологічний імператив, який спонукає їх здійснювати альтруїстичні вчинки, що у свою чергу забезпечує емоційну винагороду.