Вальгалла (Valhalla) – це місце, яке згідно з давньоскандинавською міфологією, є раєм для полеглих та найдостойніших воїнів. Чертогом полеглих, де воїни будуть жити разом з Одіном до настання Рагнарока. Сам по собі, термін походить від давньоскандинавського слова «Valhöll», що буквально означає «Зал Полеглих» або «Чертог Полеглих».
Що таке ВАЛЬГАЛЛА – поняття та визначення простими словами.
Простими словами, Вальгалла – це місце вічної слави, де найблагородніші з полеглих воїнів живуть з Одіном. Кажуть, що тільки найсміливіші та талановиті відбираються для життя в цьому розкішному раю. Як відомо, Вальгалла, є країною, де багато їжі та пиття, особливо меду та м’яса (найулюбленіших ласощів для всіх воїнів). Все в Вальгаллі спеціально створено для комфортного перебування грізних воїнів у їх загробному житті.
Походження міфу про Вальгаллу.
Як і у випадку з багатьма подібними міфічними місцями, Вальгалла, ймовірно, була створена як втішна ідея про загробне життя для воїнів які могли загинути в бою. Для скандинавських народів, це був спосіб впоратися зі своїм горем, знаючи, що їхні близькі померли з честю та опинилися в кращому місці.
Як виглядає та де знаходиться Вальгалла?
Розташування Вальгалли.
Згідно з давньоскандинавською літературою, Вальгалла знаходиться в небесній фортеці богів, а саме в Асгарді. Проте існують джерела, які свідчать про те, що «Чертог полеглих» знаходиться у величезному підземному світі.
За межами залу.
Зовні Вальгалли є золоте дерево (гай) під назвою Ґласір – одна з найкрасивіших речей у всьому творінні. На додаток до цього, є коза та олень, який пасеться на вершині самої Вальгалли. Обидва створіння допомагають забезпечити засоби для існування в Вальгаллі. Коза, здатна виробляти нескінченне постачання найпрекраснішого меду, відомого людині. Саме цей мед випивають воїни щовечора, коли святкують перемоги дня. З рогів оленя, витікає чиста вода утворюючи джерело. Відомо, що це джерело, є джерелом всіх вод, що робить внесок оленя не надзвичайно важливим.
Також у Вальгаллі є кабан (Сегрімнір), який є джерелом м’яса для всіх жителів чертогу мертвих. Ця тварина унікальна тим, що вона надзвичайно велика. Вона може без проблем годувати понад 800 воїнів та здатна до самовідновлення. Кабана запікають та з’їдають щодня, але до настання наступної ночі він знову стає цілим.
Усередині Вальгалли.
Як ми вже знаємо, Вальгалла – це місце, де проживає Один разом з усіма своїми полеглими воїнами та валькірії. Сам замок (чертог) величезний і стоїть на значній висоті. Дах зроблено з яскравих золотих щитів, які сяють на сонці. При погляді вгору, можна побачити крокви з копій високо над підлогою. При вході в Вальгаллу можна відразу побачити багато різних пам’яток. Є, житлові райони, де відпочивають воїни. Є тренувальні майданчики і бойові арени. У головному залі є три престоли, де сидять ті, хто керує Валгаллою.
Крім полеглих воїнів, у Вальгаллі дуже багато валькірій. Їх робота полягає в тому, щоб служити воїнам, яких вони принесли у зал, та допомогти їм з підготовкою до Рагнарока.
Також в описах цього місця вказується, що всередині існує безліч різних кімнат. Зал Тора в Вальгаллі має 540 різних кімнат. Сам зал настільки великий, що 800 чоловік можуть одночасно пройти через його вхід.
Чим полеглі воїни займаються у Вальгаллі?
Протягом усього дня, воїни тренуються та змагаються один з одним, роблять благородні і гідні захоплення вчинки. Вони отримують поранення так само, як і у своєму людському житті, що дозволяє бойовим тренуванням зберігати рівень інтенсивності, який підтримує їх рефлекси гострими. Правда, в кінці тренувань, перед прийомом їжі, всі рани магічним чином зціляються. Щовечора, у Вальгаллі відбувається бенкет, де воїни їдять м’ясо та п’ють мед, а валькірії прислужують їм. Святкування триває всю ніч. Цікавим фактом є те, що сам Одін, нічого не їсть. Можливо, йому це просто не потрібно. Однак він п’є вино. Свою порцію м’яса, він віддає вовкам – Джері і Фрекі.
Хто і чому потрапляв у Вальгаллу?
А ось це, мабуть, найскладніше питання. Вважалося, що існує кілька критеріїв, що дозволяють воїну потрапити у Вальгаллу. В першу чергу, це бути вбитим під час бою. Але і тут не все так просто. Згідно з писаннями, далеко не всі загиблі воїни потрапляли у Вальгаллу. Вважається, що це частково тому, що в Одіна останнє слово, коли справа доходить до того, хто стане його соратником. А це означає, що в Одіна був власний критерій відбору, в плані того, хто гідний «раю», а хто ні.
Також цікавим фактом у цій історії з попаданням у Вальгаллу, є певна початкова зумовленість того, що відбувається. Вважалося, що Одін та Валькірії спостерігатимуть за битвами і визначатимуть їх результати, ще до того, як перші мечі будуть схрещені. А це означає, що саме Одін вирішував, кому судилося вижити, а кому померти. Кому відкритий шлях у Вальгаллу, а кому належить відправитися в загальне царство мертвих. Загалом, суперечки з цього приводу, тривають досі.