Субсидія – це спеціальні виплати громадянам, що фінансуються через засоби державної або місцевої скарбниці.
Що таке СУБСИДІЯ – поняття та визначення простими словами.
Простими словами, Субсидія – це тип матеріальної допомоги, що надається певній категорії громадян. Виражається вона, як у грошовому, так і в натуральному еквіваленті. Надходять кошти з державного бюджету або скарбниці місцевого самоврядування.
На отримання матеріальної допомоги можуть розраховувати як фізичні особи, так і юридичні організації.
Найчастіше, субсидію оформляють пенсіонери або люди з мінімальним доходом, щоб значно зменшити виплати за комунальні послуги. Цій категорії громадян пропонують відшкодувати частину комунальної плати.
Субсидія – відмінні риси, характеристики.
Субсидії на оплату комунальних послуг або будь-яких інших цілей, які регулюються законом, відрізняються такими характеристиками:
Видаються тільки для певних цілей.
Кожен тип матеріальної допомоги, що надається державними структурами, має чітку мету. Так, наприклад, виплати за комуналку, повинні покривати виключно її. Отримати кошти і витратити їх в іншому напрямку, не можна.
Допомога – безоплатна.
Громадяни, які отримують субсидію, нічого не повинні повертати державі в майбутньому. Урядові структури виносять рішення про схвалення або несхвалення пакета документів. Зазвичай, ніякі сплати за оформлення – не передбачені.
Може проводитися на пайових умовах.
У ряді випадків, регульованих законодавством, можливе співфінансування. Зазвичай такі виплати застосовуються щодо юридичних осіб.
Хто може отримати субсидію?
З тим, що таке субсидія, ми розібралися. Розраховувати на її отримання, можуть тільки певні категорії громадян. Процес розподілу матеріальних виплат для населення, регулюється законодавчими актами.
Субсидії на оплату різних цільових спрямувань, можуть присвоюватися наступним категоріям:
- Громадянам, які перебувають у скрутному життєвому становищі. Як правило, до таких категорій належать люди з інвалідністю;
- Пенсіонерам;
- Власникам малого бізнесу;
- Малозабезпеченим. Для підтримки таких людей, виділяються кошти з фондів соціального страхування, а також з державної або місцевої скарбниці. Як правило, це житлова субсидія;
- Особам, що збираються відкривати свій бізнес. Обов’язкова умова – реєстрація в центрі зайнятості громадян;
- Людям, що мають спеціальний статус у своїй країні (наприклад, після присвоєння нагород);
- Державним органам, які потребують додаткового фінансування певних сфер.
Зверніть увагу, що в законодавстві кожної країни є положення, згідно з якими, багатьом громадянам можуть відмовити в матеріальній допомозі. Наприклад, купівля земельної ділянки, нерухомості, автомобіля або будь-якого іншого об’єкта з високою вартістю. Держава регулює максимум одноразових витрат згідно із законодавчими актами.
Що потрібно для отримання субсидії?
Отже, суть субсидії, полягає в частковому погашенні оплати за комунальні послуги чи інших послуг. Для того, щоб отримати безоплатну матеріальну допомогу з боку державних структур, необхідно зібрати весь перелік документів. Необхідні офіційні папери, залежать від того, для яких цілей потрібно отримати фінансування.
- Субсидія на комунальні послуги. Для отримання такої допомоги, в першу чергу необхідно подбати про документальне підтвердження потреби (довідка про мінімальні доходи або про наявність пенсії). Окремим категоріям громадян, потрібно також підтверджувати і свій особливий статус – наприклад, військовим.
- На відкриття свого бізнесу. В цьому випадку, претенденту потрібно отримати необхідні папери в податкових структурах, надати диплом про освіту, бізнес-план і так далі.
Процес субсидування проводиться в кілька етапів. З самого початку, претендент повинен зібрати необхідний пакет документів та надати їх до відповідних структур. Потім спеціальна інстанція починає перевірку паперів: встановлює необхідність надання субсидії, її квоти, оцінює необхідну кількість коштів для кожного випадку.
Про прийняте рішення, кожного заявника інформують в телефонному або поштовому режимі. Урядові структури, можуть відмовити в наданні матеріальної допомоги в тому випадку, коли доходи населення дозволяють їм самостійно покривати витрати.