Лайфхак (Lifehack) – це спосіб виконати певну дію і досягти мети, швидше та простіше. Під цим поняттям, слід розглядати певні поради, методики та прийоми, за допомогою яких можна економити час при вирішенні побутових проблем.
Що таке ЛАЙФХАК — поняття, визначення простими словами.
Простими словами, Лайфхак — це трюк або корисна порада, яка значно спрощує життя. Як правило, за допомогою таких рекомендацій прагнуть швидше виконувати якісь повсякденні завдання.
Дослівно, цей термін перекладається, як «злом життя», тобто життєві хитрощі, або навіть можна сказати: сучасна народна мудрість.
Якщо хтось знайшов спосіб виконати побутове завдання або розв’язувати проблему швидше, то він може поділитися своїм Лайфхаком з іншими й тим самим допомогти людям.
Лайфхак, можна назвати певною оптимізацією. Як правило, у нашому житті, дуже багато рутинних справ, які викликають негативні емоції та дратують. Відповідно, є прагнення виконувати їх швидше та відчувати менше негативу. Слово лайфхак, в молодіжному сленгу зустрічається частіше, але насправді, користуються ним всі, незалежно від віку.
Трішки історії.
Лайфхак – це досить новий термін, який придумав журналіст, щоб дати визначення цим новим та сучасним порадам для життя. Сучасний лайфхак відрізняється від народної мудрості тим, що він більш практичний, заснований на реальних фактах та приносить реальну користь. Цей термін був придуманий журналістом Денні О’Браєном з Британії у 2004 році.
О’Браєн, сприймає Лайфхаки не просто, як поради, а як цілу філософію. Він розповів про такий рух в одній зі своїх статей, присвячених програмуванню та комп’ютерним технологіям.
Варто зазначити, що саме поняття «злому», в англійському варіанті «хак», з’явилося набагато раніше, ще в 1980-х роках, коли процеси оптимізації та спрощення, шукали програмісти та люди, пов’язані з технікою. Уже пізніше додалося слово «лайф» та стало означати злом не техніки, а життя.
Особлива популярність Лайфхаків та виникнення руху лайфхакерів, стали актуальними в 2005 році, коли популярності набрали соціальні мережі та блоги. Тоді почало з’являтися багато корисної та захоплюючої інформації, стало реальним знайти відповіді на будь-які питання.
Як розуміти лайфхак?
Саме це слово натякає, що люди живуть шаблонами, життя йде за правилами, а лайфхак — це можливість відійти від шаблонів та правил. Зробити щось на користь собі, поліпшити життя, оптимізувати побутові процеси.
Наприклад, лайфхак — це спорудити умивальник з пластикових пляшок в польових умовах, або, як об’їхати ранкову пробку по дорозі на роботу. Можуть вирішуватися навіть дуже важливі питання та проблеми.
Хто такий лайфхакер?
Є люди, які присвячують пошуку Лайфхаків весь свій вільний час. Такі люди називають себе лайфхакерами. Вони можуть ставитися до свого заняття дуже відповідально, знаходячи дійсно важливі рішення проблем або радити щось марне, але дуже смішне. Наприклад, щоб вранці краще висипатися та не відчувати втоми, будильник слід ставити не на 7.00, а на сходи в під’їзді.
Навіть звичайна людина, не Лайфхакер, може придумати якусь цікаву та корисну пораду. Часто, рішення приходять абсолютно несподівано, а результат дуже радує. Але можна і свідомо шукати хитрості та трюки, які спрощують життя, і ділиться ними з іншими. Стати учасником руху лайфхакерів, не так просто, для цього потрібно багато зусиль і часу.
Спосіб життя людей, що створюють Лайфхаки.
Щоб самостійно почати створювати поради і хитрі прийоми для життя, слід повчитися у лайфхакерів. Їх спосіб життя досить цікавий та насичений, але якщо почати виконувати хоч деякі рекомендації, можна істотно поліпшити своє життя. Ці люди:
- всю інформацію зберігають на картах пам’яті, так надійніше, та й робочий стіл чистіший;
- планують день та не залишають час без контролю, до речі, так само роблять успішні люди;
- вони постійно думають, без кмітливості не обійтися;
- цінують безпеку, вони не стануть робити необдумані кроки, використовувати неперевірені поради, щоб не наразити на небезпеку себе або близьких;
- не зневажають досвідом, немає сенсу винаходити велосипед, якщо його вже винайшли раніше;
- не відхиляють допомогу сторонніх, часто їм потрібен помічник.
Як виявити Лайфхакера?
Зрозуміти, що поруч не звичайна людина, а Лайфхакер – складно. Він не виглядає по-іншому, не відрізняється якимись кардинальними рисами. Зрозуміти, що поруч лайфхакер, можна за такими ознаками:
- він нестандартно дивиться на проблеми, його погляди відрізняються від оточуючих;
- він економний та не витрачає грошей даремно;
- знає багато Лайфхаків, має різні пристосування, частина з яких придумана ним особисто;
- лайфхакер, дуже швидко реагує на всі ситуації; на оцінку, обдумування та аналіз йому потрібно набагато менше часу, як правило, він швидко знаходять рішення;
- щоб придумувати Лайфхак, потрібно логічне мислення та кмітливість; ці люди розумні, і в спілкуванні такі характеристики помітні;
- вони, зазвичай, успішні;
- мова йде про категорію освічених, начитаних та розумних людей;
- люди з цього руху, не зберігають свої досягнення та поради в таємниці, по суті, несуть користь для інших.
Як створити лайфхак?
Стати лайфхакером — не найпростіше завдання, але якщо є кмітливість, розум, розвинена логіка, то можна спробувати створювати Лайфхаки. До речі, якщо працювати над собою, будь-які навички можна поліпшити, тому при бажанні кожен може добитися успіху.
Є кілька порад, які допоможуть швидше створювати Лайфхаки:
- Читати якомога більше. Акцентувати увагу, варто на енциклопедіях, інформації, яка принесе користь.
- Носити з собою набір корисних речей, які можуть стати в пригоді в будь-який час: ліхтарик, ручка, блокнот, смартфон з корисними програмами та інші речі;
- Вчитися оцінювати ситуації без зайвих емоцій, тверезо, розглядати їх всебічно, щоб швидко знаходити найоптимальніші рішення;
- Буде корисним згадати деякі шкільні предмети – хімію та фізику;
- Цікаву інформацію, треба завжди фіксувати, навіть якщо наразі вона не здається корисною. Не варто сподіватися на пам’ять, тому що ідей буде приходити все більше, і можна забути про щось дійсно важливе;
- Не боятися експериментувати та імпровізувати, тому що геніальні рішення приходять несподівано;
- Не ігнорувати існуючий досвід, спілкуватися з лайфхакерами, відвідувати сайти на цю тематику.
Звичайно, немає інструкції, як створити лайфхак, варто почати приділяти цьому питанню час, і результат обов’язково порадує.
Найцікавіші Лайфхаки.
Перерахувати всі корисні поради, практично неможливо, тому можна згадати лише деякі:
- раніше, щоб дізнатися, чи всім відключили світло, люди бігли до вікна, сьогодні можна включити пошук wi-fi та перевірити цю інформацію більш сучасним способом;
- якщо телефон треба зарядити дуже терміново, швидше буде з ввімкненим режимом «в літаку»;
- досить старий лайфхак, який не втратив актуальності сьогодні — щоб при нарізці цибулі не плакати, необхідно набрати в рота холодної води;
- щоб у спортивній сумці не було неприємного запаху, варто покласти в неї кілька чайних пакетиків.
Лайфхак — модна оптимізація життя.
Лайфхак — це доступна, проста порада, яка допомагає зробити життя простіше. Як правило, дає відповіді на різні питання:
- як вилікувати те, що турбує, позбутися від якоїсь проблеми в плані здоров’я чи краси;
- як полагодити щось;
- як щось оптимізувати, поліпшити;
- як швидко отримати певні знання;
- як оптимізувати життя, час, поліпшити свої навички.
Сучасний світ вимагає від людей поспіху, і якщо не встигати за швидкими темпами, можна забути про успіх. Тому Лайфхаки — це дуже корисні рекомендації, завдяки яким не треба витрачати час даремно. Попри те, що лайфхак в молодіжному сленгу зустрічається частіше, в ньому немає нічого кардинально нового. Подібні поради існували завжди, просто зараз, лайфхаки — це більш сучасні та більш ефективні покращені поради. Лайфхаками потрібно користуватися, ними важливо ділитися, тому що, чим більше працюючих хитрощів та трюків знати, тим простіше оптимізувати життя.
1 Comment
Для чого вигадувати інший зміст значенню, яке своїм визначенням має іншу дію, інше має значення? Якщо це “злам життя”, то яка це українською “корисна порада”? У нас хіба не вистачає своїх слів у власній лексиці ??? Навіщо вкладати чужі змісти у свої мізки і висловлювання? Тим більше, коли вони несуть зовсім протилежний смисл, аніж той, який ми собі придумали, вживаючи його…. Які донати?? Які волонтери? У нас є змістовні свої слова. Доброволець, пожертва, благодійність. Ви чуєте як вони звучать? Ви відчуваєте їх зміст, коли це слухаєте? Зупиніться! Плекайте свою мову.