Кабала – це набір переконань та містичних практик, що виникли в проміжку між 11-13 століттями в релігії юдаїзму. Також можна сказати, що вчення «Кабала», є езотеричною і окультною традицією, яка пояснює істинний сенс єврейських писань, прихований від широких мас.
Що таке КАБАЛА – поняття, визначення простими словами.
Простими словами Кабала – це суміш філософії, релігійних вірувань, псевдонаукових концепцій та містичних практик, заснованих на єврейській релігії – юдаїзмі. Іншими словами, можна сказати, що кабала, це система переконань, побудована на пошуку та застосуванні «таємних знань», які приховані у священних текстах та доступні тільки присвяченим.
Саме слово «Кабала», з івриту перекладається як: отримання, прийняття або переказ. Прихильників культу, заведено називати – «кабалістами», і їх відмітним знаком є носіння червоної нитки на зап’ясті. До слова, серед кабалістів є безліч світових знаменитостей, це:
- Мадонна;
- Брітні Спірс,
- Ештон Кутчер
- Періс Хілтон,
- Наомі Кемпбел,
- Елізабет Тейлор,
- Барбара Стрейзанд,
- Вайнона Райдер,
- Мік Джаггер
- Демі Мур та інші.
Вчення кабала, суть та основи.
Вважається, що за основу вчення Кабали, було взято збірник письмових містичних коментарів до Тори, який називається «Зоар». Написаний на середньовічному арамейському та середньовічному івриті, Зоар покликаний спрямовувати кабалістів в їх духовну подорож, допомагаючи їм досягти більшого рівня зв’язку з Богом. Також слід згадати ще два найважливіших для кабалістів тексти, які значно вплинули на розвиток течії, це: «Йєцира» і «Багир».
Кабалістична думка, часто вважається єврейською містикою. Практикуючі схильні розглядати Творця та Творіння як континуум, а не як окремі сутності, і вони хочуть відчути близькість з Богом. Це бажання особливо інтенсивне через потужність містичного почуття спорідненості, яка, на думку кабалістів, існує між Богом та людством. В душі кожної людини є прихована частина Бога, яка чекає свого розкриття.
Як і більшість релігій або релігійних течій, практика Кабали, а саме використання «прихованих знань», обіцяє своїм послідовникам:
- здоров’я;
- багатство;
- успіх та знаменитість;
- духовне та інтелектуальне просвітлення;
- відчуття єднання з Богом та розуміння суті Творіння.
Основні аспекти або напрямки кабали.
Оскільки Кабала є формою єврейського містицизму, то і їй притаманні такі аспекти:
- Дослідження;
- Експерименти;
- Практика.
Дослідження.
Дослідницький аспект Кабали, включає в себе пошук та накопичення прихованих знань, які можуть міститися в священних текстах, передаватися з вуст в уста від кабалістичного майстра, або в слідстві одкровень.
Експерименти.
Експериментальний аспект Кабали включає в себе реальний пошук містичного досвіду: пряме, інтуїтивне, негайне зіткнення з близьким, але прихованим Божеством. Містики спеціально шукають досвід спілкування з Богом, а не просто знання про нього. У своєму прагненні зустрітися з Богом, єврейські містики живуть духовно дисциплінованими життями. Хоча, ні формальне, ні неформальне чернецтво не санкціоноване єврейським містицизмом, емпіричні кабалісти схильні бути аскетами.
Практика.
Практичне застосування Кабали, включає в себе ритуали для отримання влади здатної змінювати як наш, так і позамежні світи. Ця сила генерується шляхом виконання заповідей, виклику і контролю ангельських і демонічних сил.
У підсумку про Кабалу.
У підсумку можна сказати, що Кабала, це дуже велика та цікава течія, яка є досить популярною по всьому світу. Само собою, що з точки зору традиційних релігій, кабала є язичництвом і не дуже вітається. Проте, кількість кабалістів у світі постійно зростає. Варто також відзначити, що багато людей вважають дану течію певною подобою науки, але це вкрай невірна інтерпретація, оскільки вся ця езотерична та надприродна концепція, не має нічого спільного з реальною наукою.