Коворкінг (Co-working) – це специфічна організація праці людей, при якій в одному спільному просторі об’єднуються люди з різною зайнятістю, для спілкування та творчої взаємодії. Термін може сприйматися в широкому та вузькому сенсі. У широкому сенсі, коворкінг — це підхід до організації людей, що працюють в спільному просторі, займаючись різними видами діяльності. У вузькому сенсі, коворкінг — це і є простір, офіс або інше подібне місце.
Що таке КОВОРКІНГ — поняття та визначення простими словами.
Простими словами, Коворкінг — це такий модний спосіб організації роботи, коли в одному приміщенні можуть виконувати завдання люди з різними вміннями. Слово перекладається, як «спільна робота», коли в одному офісі, бібліотеці, навіть кафе (робочим простором може бути що завгодно), працюють люди різних професій та кожен займається своєю справою.
Сьогодні, в тренді працювати вдома або навіть вести бізнес практично не виходячи з дому. Це зручно, але є і недоліки — це самотність. Щоб вести справи або виконувати віддалену роботу необов’язково відчувати себе закритим у чотирьох стінах. Коворкінг — порівняно новий та оригінальний спосіб відчувати себе частиною колективу.
Коворкінг — це професійне приміщення, яке здають в оренду на потрібний термін всім бажаючим. Якщо приміщення знімає роботодавець, він часто платить і співробітникам за їх роботу в цьому робочому просторі. Але навіть без цього, мати робоче місце, повністю обладнане та зручне для роботи — вигідно, а ще комфортно, оскільки це робота в колективі. Але, всі при цьому незалежні та вільні. Найчастіше в одному просторі збираються фрілансери.
Ідея коворкінгу.
Ідея створити подібний робочий простір, виникла приблизно в той самий час, що і поява фрілансу. Головний недолік роботи фрілансерів – це ізоляція. Люди працюють на дому, вони ізольовані від інших, від колективу, тому що над різними проектами працюють люди з різними спеціальностями.
Мета коворкінгу — вирішити цю проблему самотності, створити колектив, щоб кожен виконував свої завдання, але був частиною колективу. В одному приміщенні можуть працювати дизайнери, програмісти та брокери. Таким чином, створюється ділова атмосфера. Згідно з різними дослідженнями, в колективі, якщо є ділова атмосфера, продуктивність вище. А враховуючи, що часто коворкінг платний, мотивація до якісної роботи стає вищою.
Фрілансери, шукають та орендують місце в коворкінг-центрі, щоб продуктивно працювати, вирішуючи при цьому багато проблем за доступну ціну.
Як це працює?
Для спільної роботи потрібно приміщення. Мова йде не обов’язково про офіс. Коворкінг — це щось середнє між офісною роботою та роботою вдома віддалено. Якщо розглядати цей процес в урбаністичному контексті, то можна говорити про те, що у якості робочого простору вибирають абсолютно різні будівлі. Центром для спільної роботи може бути кафе, бібліотека, навіть будівля, яка втратила своє первинне призначення: цех заводу, колишня школа, навіть церква. По суті, це не так важливо, головне — робоча, ділова та комфортна атмосфера. А незвичайні будівлі навіть надихають творчих людей.
Центр для коворкінгу може бути обладнаний всім необхідним, але частіше фрілансери приходять зі своїми ноутбуками. У центрі є меблі для роботи та для відпочинку, можуть бути комп’ютери, оргтехніка, підключення до інтернету, як правило, питна вода, чай, кава та солодощі.
Зазвичай, коворкінг нагадує офіс, але головна відмінність в тому, що працюють різні за фахом та абсолютно незалежні один від одного люди. Кожен виконує свою функцію. В одному робочому просторі уживаються перекладачі, програмісти, дизайнери, брокери та інші фахівці, яких об’єднує тільки робочий простір, що дає відчуття колективу та можливість не відчувати самотності.
Історія виникнення коворкінгів.
Перший коворкінг був відкритий в Сан-Франциско, у 2005 році. Молодому програмісту треба було вирішити проблему: працювати вдома або йти в офіс. Обидва варіанти виявилися не кращими, і він, разом з іншими фрілансерами, які теж шукали рішення, придумав новий спосіб організації роботи — коворкінг. Вони орендували офіс, і нова схема роботи виявилася успішною, оскільки всього за пару років, ідея поширилася по всьому світу і сьогодні таких центрів дуже багато.
У 2009 році була видана книга, присвячена цьому явищу, а у 2014 пройшла конференція. На сьогодні у світі працює кілька тисяч коворкінг-центрів, в яких задіяна величезна кількість фрілансерів. Так вирішується проблема непродуктивності роботи вдома, брак спілкування в колективі, а також зберігається свобода.
Переваги коворкінгу.
Робота в офісі або робота вдома мають свої недоліки. В офісі зібрані люди, які залежать один від одного. В офісі атмосфера не просто ділова, вона часто напружена. Приміщення – не завжди комфортні, є речі, які відволікають та іноді не вистачає особистого простору. Саме тому багато фрілансерів вибирають коворкінг — недороге робоче місце.
Є дві основні переваги:
- економічність;
- інфраструктура.
Користуватися центром недорого, все залежить від рівня комфорту. Найдоступніший варіант – це коли люди приходять зі своїми ноутбуками та займають будь-яке вільне місце. Дорогим варіантом, відповідно, буде оренда окремого приміщення, наприклад, офісу з різними додатковими послугами, наприклад, підтримка юриста або бухгалтера.
Працюючи в просторі для коворкінгу, не треба думати про різні проблеми, типу: інтернет, наявність оргтехніки — принтерів, сканерів і так далі.
Коворкінг чи робота вдома?
Багато фрілансерів вибирають перший варіант. Це пов’язано з тим, що робота в домашніх умовах часто позбавляє можливості спілкування, коло людей з якими можна спілкуватися значно скорочується, а ще погіршуються навички комунікації. Люди — соціальні, перебувати постійно на самоті дуже складно. Також, це негативно позначається на якості роботи і продуктивності. Перебуваючи в колі однодумців, завжди можна знайти загальні професійні теми та навіть розширити своє коло спілкування.
Ще один плюс спільної роботи — самодисципліна та настрій. Якщо є проблеми з дисципліною, вдома це питання не можна вирішити, скоріше, навпаки, погіршити. В коворкінг-центрах зібратися простіше, оскільки поруч люди, які працюють, не сидять на місці, вони продуктивні і це відмінно мотивує. Коли всі навколо щось вирішують, займаються творчістю, активно працюють, це надихає.
Звичайно, робота в коворкінгу — це не просто спілкування та робота, а ще й розвиток. Спілкуючись з іншими людьми, можна отримувати нові знання, а ще це можливість відразу знаходити клієнтів або партнерів, робити свою роботу ще більш прибутковою.
Коворкінг — нова схема організації роботи.
Це поняття та процес порівняно нові, вони з’явилися недавно, як результат розвитку. З появою фрілансу виникли проблеми, які треба було вирішувати: робота в офісі не завжди настільки прибуткова, як вільний пошук проектів, а робота вдома — не завжди зручна та продуктивна. Фрілансери — це люди, які обрали свободу у пошуку роботи. Вони не готові працювати за графіком, більш творчі та складні особистості, які бажають добре заробляти. Тому не дивно, що перший коворкінг організував фрілансер.
Кожен вирішує сам, що зручніше та вигідніше. Коворкінг залишається популярним варіантом організації роботи та робочого простору. Він незвичайний, більш сучасний і є альтернативою офісних та домашніх робіт. Причому має більше переваг, тоді як недоліки назвати складно. Звичайно, це підійде не всім, але є велика кількість людей, для яких коворкінг — краще рішення для успішної та продуктивної роботи.