Лібертаріанство — це складна політична філософія, яка сприяє максимізації індивідуальної свободи та мінімізації державної влади.
Прихильників лібертаріанства, заведено називати — Лібертаріанцями. Прихильники цієї філософії вважають, що людям повинно бути дозволено робити абсолютно все, що вони хочуть, якщо ці дії, не порушують прав і свобод інших представників суспільства. За фактом, лібертаріанці виступають за скасування більшості положень, законів та правил, які є загальними для більшості урядів світу.
У своїй крайній формі, лібертаріанство — це анархізм (відсутність всіх правил), але на практиці, більшість лібертаріанців виступають за існування уряду у якості необхідного зла.
Прихильники цієї філософії, уявляють собі Лібертаріанське суспільство, як мережу спільнот і окремих осіб, які визначають і здійснюють свої колективні закони та норми без втручання урядового органу. У подібному суспільстві, майже все було б повністю приватизовано:
Ідея полягає в тому, що, якщо люди чогось хочуть, вони будуть платити за це. Пропозиція з’явиться, щоб задовольнити попит. Це поняття вільних ринків, займає центральне місце в лібертаріанстві.
Основним доводом проти подібних ідей, є побоювання того, що дана форма управління не має цілісної та контрольованої структури, і може перетвориться у хаос.
Лібертаріанці у свою чергу стверджують, що вільний ринок, навпаки приведе всі сфери життєдіяльності в порядок. Він дозволить скоротити всі неефективні витрати на утримання уряду та чиновницьких структур, що у свою чергу дозволить направити фінанси на більш перспективні потреби суспільства.
Лібертаріанці виступають проти будь-яких форм урядових субсидій або соціального захисту. Саме тому, всі фінансовані державою програми, такі як фінансова підтримка, медичне страхування і тому подібні, повинні бути розформовані і в майбутньому замінені приватними структурами, якщо на це буде попит.
Прихильники даної концепції вірять, що суспільство, засноване на «виживанні найбільш пристосованих», буде кращим місцем для життя.