Догма — це термін, який має на увазі непохитну віру в щось, навіть якщо це, не має абсолютно ніяких доказів.
Головним чином догматизм пов’язаний з різними релігійними віруваннями. Наприклад, в християнстві існує таке поняття як єдиний Бог. Догматизм полягає в тому, що дана істота є всесильною і непогрішимою, ідеальною в усіх відношеннях. У концепції індуїзму догмою є ідея існування карми та реінкарнації людини після її смерті.
Походження поняття догма:
Спочатку, таке поняття як догма (слово грецького походження) означало «думку» або вчення в широкому сенсі розуміння, але з часом цей термін набув більш конкретного характеру, і почав мати на увазі істину, в яку беззаперечно потрібно вірити.
Варто відзначити, що догматизм як явище має дуже довгу історію, що веде до перших вірувань людей в надприродне і божественне. Більшість існуючих догм є основними інстинктами, чимось дуже давнім і первісним. Люди ісламської, християнської або іншої релігії, за великим рахунком не вірять в існування бога, вони просто знають, що він існує, і це незаперечний факт, догма в чистому вигляді.
Так само догмати існують в різних філософських течіях і ідеологіях. Наприклад, марксистська філософія «містить» в собі віру в те, що соціалізм є найкращою моделлю побудови суспільства, це і є догмою в даній філософській течії.